Ѓоко

  во

  Охрид, 8. август 2020 (ИНПРЕС) – На концертот во недела ќе ги промовираме двете нови песни „Река“ и „Те љубам“, изјави Драган Василески- Пајче, вокалист на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бриж – Шарлроа (Жупилер лига, Белгија, 16.30 часот) Бриж лошо ја почна новата сезона, со пораз во финалето на националниот куп од Антверпен. Загубија со 0:1 во ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Вечерва во паркот на Младинскиот културен центар со почеток во 20 часот, во рамки на манифестацијата „МКЦ за Скопје“ ќе се одржи промоција на книгата „Скопје: ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Скопје со повеќе активности и манифестации ќе одбележи 57 години од катастрофалниот земјотрес во 1963 година, во кој 1.070 луѓе го загубија животот, а 3.000 ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Скопје со повеќе активности и манифестации ќе одбележи 57 години од катастрофалниот земјотрес во 1963 година, во кој 1.070 луѓе го загубија животот, а 3.000 ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Скопје со повеќе активности и манифестации ќе одбележи 57 години од катастрофалниот земјотрес во 1963 година, во кој 1.070 луѓе го загубија животот, а 3.000 ...
  сите 126 | | | веќе видена