Гасол

  во

  Словенечкото чудо, Лука Дончиќ повторно одигра неверојатна партија во дресот на Далас Маверикс на натпреварот против Сан Антонио Спарс. Неговиот тим загуби со ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Словенецот Лука Дончиќ одново одигра одличен натпревар Далас, иако неговиот тим претрпе пораз во натпреварот против Сан Антонио Спарс. Далас беше поразен од ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Словенечкото чудо, Лука Дончиќ повторно одигра неверојатна партија во дресот на Далас Маверикс на натпреварот против Сан Антонио Спарс. Неговиот тим загуби со ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Изгледа дека повредите на неговите соиграчи само дополнително го мотивираат Џејмс Харден, кој откако дозна дека Крис Пол ќе пропушти подолг период од сезоната ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ одлично ја започна својата авантура во НБА лигата и во тоа нема никакво сомневање. Асот на Далас во овој момент е прв „руки“ со 19 поени натпревар, ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Актуелниот шампиони во НБА Лигата, Голден Стејт Вориорс во синоќешните дуели со 129:127 ги совладаа Лос Анџелес Клиперс, додека Чикаго Булс со пресврт во ...
  сите 63 | | | веќе видена