ФИБА

  во

  Натпреварот помеѓу машките кошаркарски репрезентации на Македонија и Косово во Гевгелија може да ги донесе избраниците на селекторот Јорданчо Давитков на чекор ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Гевгелија за првпат ќе биде домаќин на кошаркарската репрезентација и сигурен сум дека ќе бидеме добри организатори, а гледачите ќе присуствуваат на една фер и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Денес во рамки на проектот „Спортуваме, другаруваме“ во училиштето за деца и младинци со оштетен вид „Димитар Влахов“ се одржа манифестацијата „Гол, ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Женската кошаркарска репрезентација на Македонија со висок пораз 90:27 претрпен вчеравечер на гостувањето во Хрватска ги заврши квалификациите за Евробаскет ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Групната фаза од Лигата на нациите во фудбал се комплетираше, африканските репрезентации го одиграа планираното коло во квалификациите за Купот на нациите и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Следното лето Македонија ќе биде претставувана со пет кошаркарски селекции во младинските конкуренции. Почнувајќи од највозрасните машката репрезентација до 20 ...
  сите 8 | | | веќе видена