Ферги

  во

  Медиумите во Англија пренесуваат дека Сер Алекс Фергусон ги инспирирал фудбалерите на Манчестер Јунајтед со неверојатен говор во соблекувалните за време на ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Медиумите во Англија пренесуваат дека Сер Алекс Фергусон ги инспирирал фудбалерите на Манчестер Јунајтед со неверојатен говор во соблекувалните за време на ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер го покани Сер Алекс Фергусон да го посети тренинг центарот на Манчестер јунајтед за време на празничниот период и медиумите сега откриваат ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Медиумите во Англија пренесуваат дека Сер Алекс Фергусон ги инспирирал фудбалерите на Манчестер Јунајтед со неверојатен говор во соблекувалните за време на ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Најтрофејниот тренер во историјата на англискиот фудбал, Сер Алекс Фергусон имаше турбулентна 2018 година. Пред неколку месеци, популарниот Ферги доживеа ...
  сите 119 | | | веќе видена

  По пристигнувањето во Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, порача дека нема да толерира недисциплина во тимот, а тоа сега го покажа и на дело. Имено, ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Подобра инспирација сигурно не можеа ниту да посакаат. Ова не се случило долго време, Сер Алекс Фергусон денес ќе биде во тренинг центарот во Карингтон. Тој го ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед , Сер Алекс Фергусон ја одиграл клучната улога околу ангажманот на Оле Гунар Солскјер како замена за Жозе Мурињо. ...
  | | веќе видена | слични

  По бројните приказни, драми и шпекулации, Жозе Мурињо доби отказ во Манчестер јунајтед а неговата замена Оле Гунар Солксјер на најдобар можен начин дебитираше ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Симболиката стана јасна кога Џеси Лингард погоди за конечни 5:1 против Кардиф. Беше тоа прв меч на кој Манчестер Јунајтед реализираше пет погодоци уште од ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер дефинитивно го има „кодот на Фергусон“. Некогашниот голгетер на Манчестер јунајтед, сега имаше одлично деби на тренерската клупа на ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Сер Алекс Фергусон беше почесен фан на трибините на „Енфилд Роуд“ за време на вчерашното големо дерби меѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед, но дефинитивно, ...
  сите 12 | | | веќе видена