Ферги

  во

  Оле Гунар Солскјер цели 11 години го носеше дресот на Манчестер Јунајтед и најмногу беше познат по тоа што важеше за „златна резерва“ на легендарниот Сер Алекс ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер цели 11 години го носеше дресот на Манчестер Јунајтед и најмногу беше познат по тоа што важеше за „златна резерва“ на легендарниот Сер Алекс ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер открива дека Кристијано Роналдо бил единствениот игра на Манчестер јунајтед кого Сер Алекс Фергусон го ослободил од обврските да помага во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на „Ѓаволите“, Оле Гунар Солскјер открива дека Сер Алекс Фергусон направил преседан со Кристијано Роналдо и ЦР7 бил единствениот кој добил ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер цели 11 години го носеше дресот на Манчестер Јунајтед и најмногу беше познат по тоа што важеше за „златна резерва“ на легендарниот Сер ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на „Ѓаволите“, Оле Гунар Солскјер открива дека Сер Алекс Фергусон направил преседан со Кристијано Роналдо и ЦР7 бил единствениот кој добил ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ерик Џемба Џемба, фудбалер кој беше „рамо до рамо“ со Вејн Руни и Кристијано Роналдо на „Олд Трафорд“, уште се нема откажано од фудбалот и во моментов ...
  сите 15 | | | веќе видена

  КАКО МОРГАН СТИГНАЛ НА ОЛД ТРАФОРД? Интересно, токму Норман Дејвис, стариот кабинер на екипата го викнал Морган да работи во Јунајтед. Норман, стариот кабинер ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Легендарниот шкотски тренер Сер Алекс Фергусон сигурно ќе остане запаметен како еден од најдобрите тренери во историјата на Манчестер Јунајтед, но исто така и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Легендарниот стратег, Сер Алекс Фергусон сигурно ќе остане запаметен како еден од најдобрите тренери во историјата на Манчестер Јунајтед, но и Аберден со кој ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо, не го заборави поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, големиот Сер Алекс Фергусон, кој е еден од ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо синоќа повторно се врати на Олд Трафорд па неизбежна беше средбата со неговиот ментор Сер Алекс Фергусон, човекот кој го трасираше на патот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Средбата меѓу Манчестер јунајтед и Јувентус на „Олд Трафорд“ беше посебна од повеќе причини. Прво, тоа беше пресметка на фудбалски великани, Роналдо се врати ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Англиските медиуми на големо вадат извадоци од опширното интервју кое го направи Вејн Руни за познатото американско шоу „Мен ин блејзерс“ во телевизијата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Англискиот напаѓач Вејн Руни изјави дека постоеле пет играчи, наречени „Петмината од Керингтон“, чиј глас ја контролирал соблекувалната на Манчестер Јунајтед ...
  сите 13 | | | веќе видена