Фени

  во

  Нема многу време за одмор за прволигашите. Стартот на сезоната се приближува, со тоа се забрзува и оној „процес" на подготовките кој влегува во завршната фаза, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Уште една лесна и убедлива победа во пресрет на новата сезона, овој пат во пресметка со Фени индустри за кошаркарите на МЗТ Скопје (86:59). Екипата по подолго ...
  сите 6 | | | веќе видена

  [freetext] Наплатата на лоши кредити го зголеми профитот на банките Билансот на успех на сите 14 банки во земјава за првата половина од годината покажува дека ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Хрватскиот кошаркар, Карло Враговиќ, кој сега настапува за турскиот Бурсаспор, а пред некое време беше и дел од кавадаречки Фени Индустри, преку својот Фејсбук ...
  сите 3 | | | веќе видена

  22-годишниот македонски репрезентативец, Андреј Магдевски го комплетира составот на МЗТ Скопје за новата сезона откако потпиша едногодишен договор со клубот од ...
  сите 8 | | | веќе видена