Ди

  во

  Анимираниот спот за песната „Еаrth“ (Земја) на комичарот-рапер Лил Дики, за само десетина часа од објавувањето собра над три милиони прегледи на Јутјуб. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Анимираниот спот за песната „Еаrth“ (Земја) на комичарот-рапер Лил Дики, за само десетина часа од објавувањето собра над три милиони прегледи на Јутјуб. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Карим Бензема денес постигна хет-трик во победата на Реал Мадрид над Атлетик Билбао (3:0). Со овие три погодоци одличниот Французин ја продолжи добрата форма ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Еден од најплатените холивудски актери Леонардо ди Каприо, е познат по романсите со млади, популарни и атрактивни девојки. Во моментов неговото име се доведува ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во Германија во 2018 година живееле речиси 290.000 повеќе странци отколку во претходната година. Повеќето дошле како мигранти, објави Ди Велт. Речиси секој ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Лани 8.898 Македонци во 2018 добиле работна дозвола во Германија, што е повеќе од Албанците, но суштински и од Србите, чија земја е неколкукратно поголема од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во Германија во 2018 година живееле речиси 290.000 повеќе странци отколку во претходната година. Повеќето дошле како мигранти, објави Ди Велт. Речиси секој ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Меѓу жителите на Западен Балкан, вклучувајќи ја и Македонија, барањето азил од пред три години сè повеќе му го отстапува местото на новиот начин за мигрирање ...
  сите 5 | | | веќе видена

   Леонардо ди Каприо ја носи мајка си и на настани. Селена Гомез има потреба од поддршката од нејзините родители поради проблемите со менталното здравје. Некои ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Италијанската партија Лига се заканува дека ќе ја собори владата поради корупцискиот скандал во кој е вмешан еден од нејзините високи претставници, изјави ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Поранешен чувар во нацистички концентрационен логор бил обвинет од германските обвинители за соучешништво во 5.230 убиства, пренесува „Ди велт“.Обвинителството ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Италијанската партија Лига се заканува дека ќе ја собори владата поради корупцискиот скандал во кој е вмешан еден од нејзините високи претставници, изјави ...
  сите 21 | | | веќе видена