Ди

  во

  Младиот пијанист Арда Мустафаоглу од Скопје, кој се повеќе ги освојува светските пијанистички сцени и на кого музичките критичари му предвидуваат ѕвездено ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тегет фустан со точкест принт и бели јаки се протна во плакарите на многу славни дами. Креацијата од Александра Рич беше моден избор на војвотката Кетрин за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Медиумите во Јужна Кореја откриваат интересни детали околу плановите на „Самсунг“ за пуштањето во продажба на смартфонот со дисплеј на преклопување, којшто ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Поранешниот германски канцелар Герхард Шредер(1998-2005) жестоко ја критикуваше американската трговска политика и повика на приближување на Германија со Кина. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во Милано демонстрантирте ги запалија партиските знамиња на владејачката коалиција , крајно десничарската ,,Лига” и движењето ,,Пет ѕвезди”. Студентите бараат ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Џенифер Лопез не престанува со работа ни по напорната турнеја која неодамна заврши.Откако го сними провокативниот спот за песната „Te Guste“, Џеј Ло ја започна ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Италијанскиот судија Паоло Мацолени, кој му даде црвен картон на Гонзало Игуаин на дербито Милан-Јувентус во неделата, очигледно имал причина да биде нервозен. ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Вејн Руни открива дека се чувствувал „засрамувачки“ во последните сезони во Манчестер јунајтед и дека немал избор да замине од клубот бидејќи едноставно не ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Џенифер Лопез наголемо снима нов спот во Мајами Бич, а фотките позади камерата најавуваат дека ќе биде лудило.Џеј Ло не престанува со работа ни после турнеата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Хавиер Пасторе ова лето пристигна во Рома од ПСЖ како едно од најголемите засилувања во Серија А. Италијанскиот клуб го купи Пасторе за 20 милиони евра, а на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Додека да стасаат новите пратки вакцини, граѓаните кои ќе бидат каснати од куче, ќе се штитат против беснило со вакцини од државните резерви. По неколкунеделен ...
  сите 9 | | | веќе видена