Даунов

  во

  Нејзините ученици имаат Даунов синдром, а на свадбата девојчињата имале бели фустани со цветни венчиња околу главите, додека момчињата биле облечени во свечени ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Млада девојка со Даунов синдром го исполни својот долгогодишен сон и прошета на ревија на модната недела во Њујорк. Мариан Авиља (21) прошета на ревијата за ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Исклучително емотивна средба на 88 годишниот татко и неговиот 53 годишен син со Даунов синдром ги разнежни луѓето ширум светот. Малком Колбринк и неговиот син ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Емотивна средба на 88-годишниот татко и неговиот 53-годишен син со Даунов синдром ги разнежни луѓето ширум светот. Малком Колбринк и неговиот син Мет многу ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ова ќе ви го разубави денот! Љубовта помеѓу родителите и децата е веројатно една од најбогатите и најсилните двигатели на нашиот свет. Токму тоа го докажува ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лицата со попреченост од Велес летово го минуваат организирано во работилници, каде творат ликовни дела или грнчарски производи. Околу 30 лица, повеќето над ...
  сите 3 | | | веќе видена

  19-годишната Кејти Грант од Ирска е тинејџерка со Даунов синдром на која докторите ѝ предвидувале иднина обоена во најтемни бои. Но, таа е инспирација за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Членовите на семејството знаат да бидат многу врзани едни за други и да влијаат врз нивните животи. Постарите браќа и сестри имаат големо влијание врз ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Видео од татко кој танцува покрај болничкиот кревет на својот едногодишен син Кристијан стана вирален хит. Кени Томас воодушеви со своите танцувачки чекори на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Крушевчанката Калиопа Чонеска научи и дијализа да му дава на болното 13-годишно момче што е згрижено во нејзиниот дом. Вратата од домот за болното момче ја ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Овие браќа од Рио де Женеиро му покажаа на светот колку љубовта помеѓу семејството е важна во животот. Тие ги освоија срцата на луѓето ширум светот по видеото ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Членовите на семејството знаат да бидат многу врзани едни за други и да влијаат врз нивните животи. Постарите браќа и сестри имаат големо влијание врз ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Шведската полиција застрела 20-годишно момче со даунов синдром и со форма на аутизам. Тоа се движело со пластичен пиштол, а безбедносните сили мислеле дека ...
  сите 4 | | | веќе видена

  20 годишно момче со Даунов синдром е застрелано од шведската полиција по грешка, бидејќи носело во рацето играчка пиштол. Полицајците се посомневале дека ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Шведската полиција во центарот на Стокхолм застрела момче со Даунов синдром кое со себе носело пиштол-играчка, пренесуваат шведските медиуми. Полицајците го ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Шведската полиција застрела 20-годишно момче со Даунов синдром и форма на аутизам, додека се движело носејќи пластичен пиштол – играчка во раката. Како што ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Шведската полиција застрела 20-годишно момче со Даунов синдром и форма на аутизам, додека се движело носејќи пластичен пиштол - играчка во раката. Како што ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Шведската полција во центарот на Стокхолм уби момче со Даунов синдром, кој кај себе имал пиштол играчка, јавија локалните медиуми. Полицијата отворила оган врз ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Шведската полиција застрела 20-годишно момче со Даунов синдром и форма на аутизам, додека се движело носејќи пластичен пиштол – играчка во раката. Како што ...
  сите 10 | | | веќе видена