Цеск

  во

  Поранешниот агент на Лионел Меси, Фабиан Солдини истакна дека сега легендарниот фудбалер на Барселона во одреден период бил пред трансфер во Арсенал. Во 2003 ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Ерата на најнеуспешниот претседател на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу, ќе заврши во март идната година кога ќе се одржат предвремените избори. Засега како ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Прекинот на сезоната во Франција значеше дека тамошниот гигант кој неколку пати играше и на завршниците на европските натпреварувања, Монако, ќе се соочи со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Цеск Фабрегас во својата блескава кариера играше за Арсенал и Челси, но признава дека неговите настапи на „Хајбери“ и „Емирати“ остануваат посебни и дека тој ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Фудбалскиот клуб Монако одлучи да отпушти дел од вработените, а на остатокот да ги намали платите како резултат на кризата од коронавирусот. Кога за тоа дознал ...
  сите 20 | | | веќе видена