Британскиот

  во

  Група британски пратеници во четвртокот го повикаа челникот на опозициската Лабуристичка партија, Џереми Корбин, да поддржи уште еден референдум за членството ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Мајката на две деца, која била повредена во сообраќајна несреќа во која учествувал и британскиот принц Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора, за медиумите ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Европската компанија за производство на авиони Ербас денеска предупреди дека во случај на излез на Британија од ЕУ без постигнат договор, би можела да го ...
  сите 36 | | | веќе видена

  "Ако не постои договор зао Брегзит, ние од "Ербас" ќе треба да донесеме потенцијално многу штетни одлуки за Велика Британија", рече главниот извршен директор ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Шефот на европскиот преговарачки тим за Брегзит, Мишел Барние, го предупреди Лондон дека во случај на Брегзит без договор, одговорноста ќе падне врз ...
  сите 141 | | | веќе видена