Блекбурн

  во

  Крис Смолинг овие денови е во центарот на вниманието поради изјавата за Лионел Меси, а потоа и начинот на кој го чуваше Аргентинецот. Смолинг пред натпреварот ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Сер Алекс Фергусон е убедливо најзаслужен човек за вонсерискиот подем на Манчестер Јунајтед во деведесеттите години на минатиот век, но исто така, важна улога ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ливерпул – Порто (21 ч.) Според многумина, Порто е најслабиот тим што остана во борба за трофејот во ЛШ. Ливерпул играше против овој ривал минатата сезона во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Најпознатата реплика меѓу играчите во обложувалниците „за една не фатив пари“ сигурно многу пати е спомената и изминатиов викенд. Сепак, еден играч во Sport ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Саутхемптон и Ливерпул играат 1:1 по првото полувреме на „Сент Мери“. Гостите се под притисок дека мора да победат, но по само 9 минути од стартот на мечот ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Голем пожар ја зафати историската црква во центарот на Блекбурн, во северозападниот дел на Англија, претворајќи ја најстарата градба во градот во огнен пекол, ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Голем пожар ја зафати историската црква во центарот на Блекбурн, во северозападниот дел на Англија, претворајќи ја најстарата градба во градот во огнен пекол, ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Официјалната Фејсбук страна на Премиер лигата денес му оддаде голема чест на поранешниот македонски фудбалер Ѓорѓи Христов, кој своевремено го носеше дресот на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Официјалната Фејсбук страна на Премиер лигата денес му оддаде голема чест на поранешниот македонски фудбалер Ѓорѓи Христов, кој своевремено го носеше дресот на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска легенда, Ѓорѓи Христов во својата богата кариера настапуваше и на островот каде играше за Барнсли кој тогаш беше дел од првата фудбалска ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите македонски голгетери, Ѓорѓи Христов денеска има свој ден во Премиер лигата. Англиската елитна лига одбра за „Гол на денот“ да го прогласи ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Англискиот дефанзивец Фил Џонс неодамна го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед кој сега има важност до летото 2023 година. Овој 27 годишен фудбалер на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Торински Јувентус важи за клуб кој на кој или сте негов фан или воопшто не го сакате, посебно е така поради бројните скандали со кој овој клуб се поврзуваше во ...
  сите 10 | | | веќе видена