Бакрачески

  во

  Од 6 до 8-ми Септември во Белград се одржа престижниот „ Интернационален симпозиум по интервентна кардиологија и кардиоваскуларен имиџинг “ - Sinergy 2018, на ...
  | | веќе видена

  Од 6 до 8-ми Септември во Белград се одржа престижниот „ Интернационален симпозиум по интервентна кардиологија и кардиоваскуларен имиџинг “ - Sinergy 2018, на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Љупчо Таневски, сопственик на охридскиот портал „Охрид 1“, во интервју за „Макфакс“ зборува за парите што Општина Охрид му ги префрлала за медиумски услуги. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Триесет фирми поврзани со медиуми се на листата за исплати од Општина Охрид од 2005 година до почетокот на август, годинава, а истовремено ги има и на листата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Многу ми е мака што неколку години веќе не доаѓам во Охрид. Н ајубавиот град во Македонија и на Балканот некогаш беше мојот втор дом. Во доцните деведесетти ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Управата за финансиска полиција ќе испитува како од блокираната сметка на Општина Охрид поранешниот градоначалник Никола Бакрачески им плаќал на медиумите во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Љупчо Таневски, сопственик на порталот „Охрид 1“ демантира дека Општина Охрид исплатила 1,9 милион денари на двете негови фирми „Мегастар продукција“ ДООЕЛ ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Љупчо Таневски, сопственик на порталот „Охрид 1“, демантира дека Општина Охрид исплатила 1,5 милион денари на двете негови фирми „Мегастар продукција“ ДООЕЛ ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тринаесетта година по ред Општина Охрид работи со блокирана сметка, но тоа не било пречка претходниот градоначалник Никола Бакрачески со години од општинската ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тринаесетта година по ред Општина Охрид работи со блокирана сметка, но тоа не било пречка претходниот градоначалник Никола Бакрачески со години од општинската ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Охрид, 18. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Иницијативата Охрид ЅОS информира дека во среда, на 20-ти јуни ќе одржи третото и последно продолжение од Надзорната расправа ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Иницијативата Охрид ЅОS информира дека на 20 јуни (среда) во 11 часот ќе одржи третото и последно продолжение од Надзорната расправа за Законот за управување ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Медицинскиот кадар во „Заводот за кардиоваскуларни заболувања“ во Охрид имаше можност да следи практични предавања за нови процедури во третман на периферни ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во охридскиот „Завод за кардиоваскуларни заболувања“ денес се одржа едукативен настан на кој главен предавач и едукатор беше Д-р Ралф Ланхоф од Берлин, кој е ...
  сите 3 | | | веќе видена