Аврамопулос

  во

  „Ако продолжиме без заеднички пат, ризикуваме да ја уништиме европската зграда“, рече Конте на прес-конференција на која зборуваше за средбата со еврокомесарот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Италијанскиот премиер Џузепе Конте изјави денеска дека Европската унија ризикува да доживее колапс доколку не најде заеднички став за мигрантите. – Ако ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Европа мора да се придржува до своите морални и човечни должности во врска со прашањето за нелегална миграција, вели ЕУ претставник. „Да бидеме искрени, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Европската Комисија попладнево ќе ги брифира амбасадорите на земјите членки на ЕУ за состојбата и ја поздрави пораката на Папата Франциско, јави дописничката ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Европската Комисија попладнево ќе ги брифира амбасадорите на земјите членки на ЕУ за состојбата и ја поздрави пораката на Папата Франциско. 49 мигранти сѐ уште ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Европската Комисија попладнево ќе ги брифира амбасадорите на земјите членки на ЕУ за состојбата и ја поздрави пораката на Папата Франциско, јави дописничката ...
  сите 53 | | | веќе видена