Антонио Конте

  во

  Челзи ја подготвува првата понуда за трансфер за играчот од средниот ред на Баер, Каи Хаверц. Според новинарот Николо Скира, лондонскиот клуб е подготвен да му ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Интер и оваа сезона на неколку кола до крајот испадна од трката за титулата со Јувентус. Во последните неколку кола од сезоната изгуби неколку бодови во ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Хрватскиот репрезентативец Марсело Брозовиќ, остана без возачка дозвола поради управување со автомобил под дејство на алкохол. Италијанските медиуми ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Хрватскиот репрезентативец Марцело Брозовиќ остана без возачка дозвола бидејќи е фатен како вози во пијана состојба, пренесуваат италијанските медиуми. Членот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По завршувањето на сезонава во Серија А, Интер ќе се раздели со тренерот Антонио Конте, и клубот ќе се обиде да го ангажира стручњакот Масимилијано Алегри кој ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Антонио Конте на крајот од сезоната би можел да го напушти Интер, тврди „Скај Италија“. 51-годишниот Конте е во лоши односи со раководството на клубот кои ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Антонио Конте ќе го напушти Интер на крајот на сезоната. Конте минатото лето пристигна во Интер ...
  сите 38 | | | веќе видена