Антонио Конте

  во

  Новата сезона во Серија А не стартуваше за сите екипи според очекувањата, екипи кои многу ветуваа во подготовките, почнаа лошо а веќе се најавуваат и првите ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Маурицио Сари имаше одличен старт на сезоната во Премиер лигата и навистина брзо покажа позитивен резултат како менаџер на Челси, но ако со повлекувањето на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Маурицио Сари имаше одличен старт на сезоната во Премиер лигата и навистина брзо покажа позитивен резултат како менаџер на Челси, но ако со повлекувањето на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Италијанецот Маурицио Сари летово се пресели од Наполи во Лондон и го наследи Антонио Конте на менаџерската функција во Челси, кој на стартот на сезоната игра ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Од таборот на Рома ја разгледуваат можноста да му врачат отказ на Еузебио Ди Франческо по слабиот старт на сезоната. Челните лица на „Римската волчица“ веќе ги ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Ова лето Рома направи вистински бум на трансфер пазарот, Мончи скоро да го промени и целиот тим, а стартот на сезоната донесе променлива игра. Победа, пораз и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Од таборот на Рома ја разгледуваат можноста да му врачат отказ на Еузебио Ди Франческо по слабиот старт на сезоната. Челните лица на „Римската волчица“ веќе ги ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Еден Азар ужива во стилот на Челси по доаѓањето на новиот менаџер Маурицио Сари, а тоа го потврди и својата последна изјава. Белгиецот не крие дека Антонио ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Еден Азар вели дека ужива во играта на Челси под водство на новиот тренер Маурицио Сари кој има многу поофанзивен пристап од Антонио Конте и Жозе Мурињо. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Бордо нема да го ангажира Тијери Анри за нов тренер откако пропаднаа преговорите меѓу двете страни, потврди претседателот на клубот Стефан Мартин. Поради тоа ...
  сите 2 | | | веќе видена