Андреј Петров

  во

  Од своето појавување во политиката името на Љубомир Фрчкоски е поврзано со скандали, криминал, насилства врз студентки, документи за негово кодошење, јавни ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Третото коло од екипното првенство на Македонија во шах кое се игра во Струга, донесе повеќе изненадувачки резултати, при што две од трите водечки екипи ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Заев одработи за бугарскиот и грчкиот идентитет на Македонија, Македонците треба да одработат Заев да заврши во Идризово, вели Тодор Петров, претседател на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Човечка реакција е да не сакаш промена на името, никој од нас не сака. Но, ние имаме проблем, Грција нема. Грција може да продолжи вака наредните 100 години да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Човечка реакција е да не сакаш промена на името, никој од нас не сака. Но, ние имаме проблем, Грција нема. Грција може да продолжи вака наредните 100 години да ...
  сите 9 | | | веќе видена

  „ЕВН Македонија“ АД известува дека денеска се планирани следните исклучувања во електросистемот и без електрична енергија ќе останат: во периодот од 9 до 14 ...
  сите 65 | | | веќе видена