Аљаска

  во

  Желбата на американскиот претседател Доналд Трамп да го купи од Данците најголемиот светски остров Гренланд, наиде на голем број пречки. Првата и најголема беа ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека руските стратешки бомбардери „Тупољев 160“ минатата недела извеле планирани летови до Чукотскиот ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Руските стратешки бомбардери „Тупољев 160“ минатата недела изведоа планирани летови до Чукотскиот автономен регион, изјави рускиот министер за одбрана, Сергеј ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Руските стратешки бомбардери „Тупољев 160“ минатата недела изведоа планирани летови до Чукотскиот автономен регион, изјави рускиот министер за одбрана, Сергеј ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Островот Гренланд во последните месец дена се топи со незабележана брзина. Научниците предупредуваат и за пожарите кои стануваат се почести на ова место, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека руските стратешки бомбардери „Тупољев 160“ минатата недела извеле планирани летови до Чукотскиот ...
  сите 48 | | | веќе видена

  На брегот на западна Аљаска, е најдено шише со порака од руски морнар, напишана пред 50 години, а наскоро потоа е пронајден и авторот. Тајлер Иваноф, инаку ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека руските стратешки бомбардери „Тупољев 160“ минатата недела извеле планирани летови до Чукотскиот ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Гренланд е познат по глечерите, но во изминатиот месец островот се топи со невидена брзина, а регистрирани се и пожари. Научниците не очекуваа дека Гренланд ќе ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Гренланд е познат по глечерите, но во изминатиот месец островот се топи со невидена брзина, а регистрирани се и пожари. Научниците не очекуваа дека Гренланд ќе ...
  сите 16 | | | веќе видена