ВМРО – ДПМНЕ: На СДСМ не му е битен државниот интерес

Поголема потврда од тоа дека од алијанса за Албанците ќе коалицираат заради исполнување на барањата од тиранската платформа со СДС, а не за некакoв „граѓански концепт“ кој Заев ни го продава, нема. Заев не излезе и не го осуди својот иден коалиционен партнер кој албанските национални интереси ги става над интересите на Македонија, исто како што не собра храброст да го осуди и Зијадин Села, Еди ...

⇐ DailyКанал 5 ⇒