Крвава ноќ - има ранети

На 19.04.2017 година околу 18.30 часот во бифе во Кривогаштани, прилепско, дошло до меѓусебна расправија помеѓу М.Х.(41) од с.Локвени и Н.М.(42) од с.Брезово, демирхисарско. Во еден момент Н.М. со нож му нанел убодна рана на М.Х. во пределот на левото белодробно крило. Истиот бил пренесен и задржан на лекување Општа болница Прилеп. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од ...

⇐ DailySky MK ⇒