Факултети

Фирмите за хигиенски услуги во Австралија им плаќаат над 90.000 долари годишно на вработените, пишуваа „Дејли мејл“. Џој Вес, директорка на компанијата за ...
сите 9 | | | веќе видена

Бидејќи растојанието помеѓу третиот и четвртиот дел од популарната серија беше точно три години, сигурно ќе чекаме прилично долго време до доаѓањето на петтата ...
сите 2 | | | веќе видена

Компанијата Fx3x е домашна компанија што веќе 25 години е дел од сите големи филмски проекти на Холивуд, а од неодамна влезе во партнерство и со врвно светско ...
сите 39 | | | веќе видена

Првиот српски документарен филм на „Нетфликс“ - „Долгиот пат до војната“ (The long road to war), кој е за настаните во Првата светска војна, е во најгледаните ...
сите 3 | | | веќе видена

Индексот на цените на угостителските услуги во јуни 2022 година, во споредба со истиот месец од претходната година, е зголемен за 11,2%, покажуваат податоците ...
сите 22 | | | веќе видена

Пред 6 месеци со сопругот и со двете дечиња се преселивме во Германија. Ќерката има 4,5 години, а синот сега наполни една година. Ја запишавме во градинка пред ...
сите 4 | | | веќе видена

Бил Нелсон, администратор на НАСА, верува дека Кина презема воена вселенска програма во обид да добие целосна контрола над Месечината, не дозволувајќи им на ...
сите 20 | | | веќе видена

Од 2010 година Ајфеловата кула во Париз прогресивно ‘рѓосува и доколку тоа итно не се санира, таа може да се урне, пишува списанието „Маријан“ повикувајќи се ...
сите 7 | | | веќе видена

Дијагнозата за рак од корен го менува животот на пациентот и на неговите најблиски. Многумина се затвораат во себе и имаат тешкотии да ги споделат емоциите со ...
сите 7 | | | веќе видена

За неколку дена научниците ќе објават невидена фотографија од универзумот, навлегувајќи подлабоко во вселената и откривајќи некои од најстарите ѕвезди и ...
сите 27 | | | веќе видена

Што е анемија? Анемијата се дефинира како низок број на црвени крвни зрнца (еритроцити). Во рутински лабораториски тест на крвта анемијата се јавува како ниски ...
сите 11 | | | веќе видена

next