На Технолошко-металуршкиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје денеска ќе се одржи модна ревија на студентите по дизајн и инженеринг на ...
сите 7 | | | веќе видена

„Од длабочините на моето срце“ е насловот на новата книга на поетесата Ирена Христова... Во своето најново поетско остварување, Христова на читателите им ги ...
сите 6 | | | веќе видена

На изложбата можат да учествуваат сите академски скулптори кои живеат и работат на територијата на Република Македонија, со три скулптури... Центарот за ...
сите 7 | | | веќе видена

„МакеДокс“ е во потрага по дванаесетмина величествени на возраст од 15 до 18 години, кои сакаат да учествуваат во работилница за креативен документарен филм... ...
сите 5 | | | веќе видена

Со мјузиклот „Тајно моја“ во изведба на Македонската опера и балет во Прилеп беше затворен 52-от по ред Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“... ...
сите 55 | | | веќе видена

next