Кон романот „Годишни времиња“, Јулијана Величковска, ПНВ Публикации 2014 „Годишни времиња “ е прозно првенче на поетесата Јулијана Величковска. Романот е мал ...
| | веќе видена

Документарниот филм “Дамарите на старата битолска чаршија” премерно беше прикажан на Битфест во Центарот за култура во Битола. Филмот дава историски осврт на ...
сите 5 | | | веќе видена

Претставата „Анонимос Венис“ , по текст на Џузепе Берто, во режија на Дрита Беѓоли од театарот Додона, Приштина е добитник на наградата Гран при на 15-то ...
сите 11 | | | веќе видена

next