Пронајден мртов маж пред семејна куќа во Кичево

Вчера на прагот од семејна куќа во Кичево е пронајден мртов маж. Починатиот бил пронајден околу 10.15 часот. Смртта е констатирана од екипа на Итна медицинска помош, а увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од ПС Кичево. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

⇐ DailyАктуелно24 ⇒