ТВ Нова

Со одигрувањето на натпреварот меѓу Работнички и Шкупи комплетирано е 29.коло во Првата македонска фудбалска лига. На средбата одиграна попладнево на стадионот ...
сите 105 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски преку социјалната мрежа Фејсбук повика на присебност и смирување на страстите, по инцидентот во Собранието. ...
сите 66 | | | веќе видена

ПРОГЛАС! Се повикуваат сите граѓани од сите градови да дојдат пред Собранието на Република Македонија. НАРОДОТ Е ГАЗДА ВО ОВАА ДРЖАВА!
сите 32 | | | веќе видена

СДСМ прави обид за државен удар преку за насилно сценарио спроведување на Тиранската платформа. Пратениците од СДСМ почнаа со најавите дека насилно ќе гласаат ...
сите 183 | | | веќе видена

Српска „Политика“ пишува за написите и прилозите на грчките медиуми и телевизии, како Канал Стар и АНТ 1, кои предупредуваат дека Рама се повеќе се однесува ...
сите 68 | | | веќе видена

По бројните прозивки, лидерот на СДСМ Зоран Заев кончено се изјасни за т.н. Тиранска платформа. Вели дека даваат шанса за дебата, а за СДСМ да ја осуди или ...
сите 207 | | | веќе видена

Доналд Трамп мора да преземе нешто во Македонија и да ја санира штетата направена од Обама и Хилари, порачува Бил Николов од Македонското меѓународно движење ...
сите 157 | | | веќе видена

Големиот македонски кошаркарски талент Ненад Димитријевиќ е номиниран за идеалната млада петорка во најсилната шпанска лига. Играчот на Хувентут има блескава ...
сите 6 | | | веќе видена

Тимур Дибиров, Алекс Душебаев и Илија Абутовиќ се тројцата ракометари на Вардар кои влегуваат во конкуренција за идеалниот тим во ракометната Лига на шампиони, ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерот за одбрана Зоран Јолевски во рамки на посетата на Хрватска оствари повеќе билатерални средби со негови колеги и со високи претставници од ресорните ...
сите 45 | | | веќе видена

next