ТВ Нова

Полицијата соопшти дека презема мерки за пронаоѓање на непознатото лице кое вчера попладне физички го нападна возачот на турскиот амбасадор во Македонија, ...
сите 35 | | | веќе видена

Делегација од општина Ѓорче Петров предводена од градоначалникот Сокол Митровски престојува во посета на словачката општина Поважска Бистрица на покана на ...
сите 14 | | | веќе видена

Долниот дом на германскиот Парламент, Бундестагот денеска го усвои контроверзниот закон за воведување патарини за странските патнички возила на германските ...
сите 13 | | | веќе видена

Американскиот Сенат го потврди изборот на конзервативецот Дејвид Фридман за нов амбасадор на САД во Израел и покрај острото спротивставување на демократите. ...
сите 8 | | | веќе видена

Црногорската опозициска коалиција Демократски фронт (ДФ) офијално се откажа од планот за организирање „народен референдум” за членството на Црна Гора во НАТО, ...
сите 5 | | | веќе видена

„Сакам да ви дадам јавна поддршка за да опстоите во овие тешки моменти коишто ви ги наметнува Специјалното Јавно Обвинителство со обвинение кон Сеад Кочан“, ...
сите 81 | | | веќе видена

Првиот човек на Европската комисија Жан-Клод Јункер го предупредил американскиот претседател Доналд Трамп дека е можна нова војна на Балканот, пишува денеска ...
сите 27 | | | веќе видена

Општинската организација на Црвен крст Крива Паланка се вклучи во одбележувањето на 24 март- Светски ден на борба против туберкулоза со едукативни работилници ...
сите 47 | | | веќе видена

Денес е 26 ден од протестите на иницијативата „За заедничка Македонија. И денес како и во сите денови коишто поминаа ние имаме една зацртана точка односно цел, ...
сите 17 | | | веќе видена

Група малолетници вчера попладне каменувале патнички воз што сообраќал на релација Скопје-Табановце. Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во ...
сите 22 | | | веќе видена

next