ТВ Нова

Во информативниот центар на ЕУ во Скопје денеска ќе биде одбележано завршувањето на Твининг проектот „Зајакнување на административниот капацитет на централно и ...
сите 35 | | | веќе видена

СДСМ во денешното соопштение порачува да престанат блокадите и опструкциите за демократските процеси да продолжат онака како што е предвидено во Уставот, ...
сите 278 | | | веќе видена

Насилниот и криминален избор на претседател на Собрание ќе биде вовед во формирање на параинституции, акт кој го посакуваат сите негатори на македонската ...
сите 278 | | | веќе видена

Мисијата на Северна Кореја при Обединетите нации соопшти дека Пјонгјанг на целосна војна со САД ќе реагира со нуклеарна војна. Северна Кореја, како што се ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонската филхармонија вечер ќе изведе симфониски концерт насловен „Гласот на славејот“ под диригентство на Даниел Рајскин од Русија, на кој како солист ќе ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Турција од должност привремено се отстранети 9.103 полициски службеници, јави денеска телевизијата Си-Ен-Ен-Турк, цитирана од британските медиуми. Мерката е ...
сите 40 | | | веќе видена

Стратегијата на американскиот претседател Доналд Трамп за Северна Кореја има за цел да изврши притисок врз Пјонгјанг да ги прекине своите програми за ...
сите 148 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во денешните телефонските разговори со мексиканскиот претседател Енрике Пеља Нието и премиерот на Канада Џастин Трудо, ...
сите 13 | | | веќе видена

Кинотека на Македонија денеска ќе го додели признанието „Златен објектив“ за исклучителен придонес во македонската кинематографија. Годинава, признанието ќе и ...
сите 27 | | | веќе видена

Мандолинскиот оркестар на Младинскиот културен центар вечер ќе одржи концерт по повод 35 години од постоењето. Членовите на оркестарот од сите генерации, под ...
сите 25 | | | веќе видена

Граѓаните на Пробиштип, вечерва масовно излегоа низ улиците на својот град за да дадат поддршка на иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Тие вечерва од ...
сите 132 | | | веќе видена

Широк Сокак повторно беше претесен за граѓаните кои искочија на марш во знак на поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Битолчани ...
сите 132 | | | веќе видена

Граѓаните на Штип вечерва повторно на масовен протест низ улицте на градот ја дадоа поддршката на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Штипјани ...
сите 132 | | | веќе видена

next