ТВ Нова

Европска стабилност нема да дојде чекајќи ја од други, туку преку наша соработка во соседството, истакна вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола ...
сите 76 | | | веќе видена

Примирје меѓу проруските сепаратисти и украинската армија ќе стапи во сила од понеделник во источните делови на Украина, изјави рускиот министер за надворешни ...
сите 45 | | | веќе видена

Снег со слаб интензитет провејува на Попова Шапка, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви ...
сите 165 | | | веќе видена

СДСМ има алергиска реакција на секоја позитивна изјава за Македонија. Во спротивно, ќе прочиташе дека агенцијата Фич има само пофални зборови и за фискалната и ...
сите 32 | | | веќе видена

За албанските парламнетарни партии ќе биде прифатлив само оној предлог закон за употреба на албанскиот јазик кој ќе се подготви во рамки на тело кое тие ќе го ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за труд и социјална политика Ибрахим Ибрахими денеска го посети прилепското двочлено семејство Фирдеска и Сејдо Ќазимоски за да се реши нивниот ...
сите 43 | | | веќе видена

Кина оваа година целосно ќе го прекине увозот на јаглен од Северна Кореја, соопшти денеска кинеското Министерство за трговија, а со тоа Пјонгјанг ќе остане без ...
сите 4 | | | веќе видена

Три лица се приведени во синоќешната акција на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција и Министерството за внатрешни работи за ...
сите 125 | | | веќе видена

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, на места со умерен интензитет, а на планините и на некои повисоки места во северзападните ...
сите 187 | | | веќе видена

Едно лице загина, а дваесетина се повредени кога патнички воз излетал од шините во близина на Брисел, објавија локалните медиуми. Според претставникот на ...
сите 14 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ како груби лаги и манипулации ги оквалификува информациите дека Владата издала концесија за експлоатација на Кожув и оти таму се планира отворање ...
сите 13 | | | веќе видена

next