ТВ Нова

Денеска во средното училиште на Град Скопје „Марија Кири-Склодовска“ се одржа првиот час од обуката за професионални пожарникари, на која присуствуваше и ...
сите 37 | | | веќе видена

Кинеската влада формираше нов инвестициски фонд кој ќе располага со речиси 15 милијарди долари со цел да прерасне во вистински светски лидер на интернет ...
сите 13 | | | веќе видена

Новата американска администрација треба целосно да ја разбере важноста на политиката за „единствена Кина“, изјави денеска портпаролот на Министерството за ...
сите 6 | | | веќе видена

Делчевската подружница на „Македонски шуми“ согласно планот и програмата за работа ќе изврши сеча на 9.300 метри кубни огревно дрво бука и 3.600 кубни метри ...
сите 20 | | | веќе видена

Досегашниот претседател на Гамбија, Јахија Џаме, со авион заминал од главниот град Бандула, неколку часа откако прифатил да ја предаде должноста на која се ...
сите 36 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на ...
сите 296 | | | веќе видена

next