ТВ Нова

„Рударство имало и во историјата, а има и денес“, изјави универзитетскиот професор Дејан Мираковски во „Отвореното студио“ на ТВ Нова. Тој додаде дека во ...
сите 13 | | | веќе видена

МЗТ Скопје Аеродром го победи Карпош Соколи 83-61 во дербито на Супер лигата и ќе стартува од првата позиција во плејофот во кошаркарското првенство. Тејмс ...
сите 68 | | | веќе видена

„Во Гевгелија во моментот се вршат детални геолошки истражувања, дадени се две концесии, односно, дозволи за истражување“, изјави универзитетската професорка ...
сите 34 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва по 59-ти пат во Скопје одржа протестен марш на кој побара отфрлање на тиранската платформа и нови ...
сите 149 | | | веќе видена

Во близина на Шибеник денеска во вооружен напад се убиени три лица, а извршителот се наоѓа во бегство. Попладнево три лица се пронајдени мртви – две во семејна ...
сите 76 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во Виена се сретнал со шефот на парламентарната група на владејачката партија и поранешен секретар во ...
сите 135 | | | веќе видена

Пред платото на Домот на културата во Кичево и вечерва на протест се собраа поддржувачите на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Даме Силјаноски ...
сите 149 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва организираше протест во Неготино на кој беа истакнати заложбите против тиранската платформа и за ...
сите 62 | | | веќе видена

Заменик – претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски, денеска, учествуваше на Меѓународната конференција ...
сите 59 | | | веќе видена

Граѓани на Кочани и вечерва преку мирен протест изразија поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“. Тие побараа отфрлање на тиранската платформа и ...
сите 86 | | | веќе видена

next