ТВ Нова

Бразил славеше на гостувањето против Уругвај со убедливи 1-4, ја потврди доминацијата на „кариоките“ во јужноамериканските квалификации за СП 2018 во Русија. ...
сите 71 | | | веќе видена

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија вечерва во Вадуц, против Лихтенштајн ќе го игра петтиот натпревар во квалификациите за Светското првенство ...
сите 147 | | | веќе видена

Повеќе од 400 илјади деца во Авганистан се очекува да се откажат од школо во 2017 година поради зголемена нестабилност во државата и принудните враќања на ...
сите 26 | | | веќе видена

Околу 400 илјади лица се наоѓаат во замка на џихадистите од групацијата Исламска држава во Стариот град на Мосул, изјави претставник на Високиот комесаријат на ...
сите 20 | | | веќе видена

Европската унија побара од Бразил доброволно да го запре извозот на месо кон 28-те земји-членки, за да се избегне воведувањето забрана, која потоа ќе одземе ...
сите 31 | | | веќе видена

Пратеникот на Христијанско – демократската унија (ЦДУ) во германскиот Бундестаг Торстен Фрај вели дека е неприфатливо наметнувањето политички теми од странски ...
сите 27 | | | веќе видена

На покана од Државниот секретар на Соединетите Американски Држави, Рекс Тилерсон, Заменик претседателот на Владата на Република Македонија и министер за ...
сите 93 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Швајцарија, Дидие Буркхалтер му објасни на неговиот турски колега дека ќе биде следено внимателно дали Анкара шпионира ...
сите 43 | | | веќе видена

Шеснаесетгодишен Палестинец е застрелан и тројца други Палестинци се тешко ранети синоќа од израелски војници на Западниот брег, соопшти палестинското ...
сите 27 | | | веќе видена

Четиринаесет американски држави побараа од Венецуела да ослободи политички затвореници и да подготви избори. Тие упатија такво барање со заедничка изјава ...
сите 44 | | | веќе видена

Времето претпладне во Македонија ќе биде претежно сончево, попладне во планинските подрачја со појава на мала до умерена локална облачност. Преку денот ќе дува ...
сите 206 | | | веќе видена

Поранешен руски законодавец и главен сведок во случај против претходниот претседател на Украина, Виктор Јанукович, Денис Вороненков беше застрелан среде бел ...
сите 33 | | | веќе видена

next