ТВ Нова

Од денеска до 15 октомври годинава граѓаните во Скопје ќе можат да изнајмат велосипед од Скопскиот центар Борис Трајковски – ВИП Арена за 50,00 денари за секој ...
сите 22 | | | веќе видена

Претседателот на романскиот Сенат Калин Попеску Таричану е избран за претседател на партијата Алијанса на либералите и демократите (АЛДЕ) – помалиот коалициски ...
сите 12 | | | веќе видена

Скоро 2 месеци македонските граѓани остануваат најголемата пречка во обидите на СДСМ и албанските политички партии да се инсталира тиранската платформа на ...
сите 355 | | | веќе видена

Лидерката на францускиот десничарски Национален фронт, Марин Ле Пен, која вчера влезе во вториот круг од претседателските избори во Франција, има тврдокорен ...
сите 255 | | | веќе видена

Во општите средни училишта од септември ќе се применуваат учебниците од Кембриџ програмата, а од годинава насочувањето во средното образование ќе се врши веќе ...
сите 18 | | | веќе видена

Каја Тасевска и Марко Милчевски од ателјето „Бојар“ од Скопје освоија први награди на петтата републичка изложба на фотографии „Мотиви од мојата татковина ...
сите 14 | | | веќе видена

Русија минатата година и покрај тоа што е во економска криза, повторно ја помести Саудиска Арабија од третата позиција во светот во однос на трошоците во ...
сите 36 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанијаху порача дека секојдневно се раководи со лекциите од Холокаустот и истовремено им се закани на непријателите на Израел да ...
сите 29 | | | веќе видена

Летање со дронови со знамиња од мапата на голема Албанија е дел од Тиранската Платформа. Творците на платформата се надеваат дека на тој начин ќе му порачаат ...
сите 355 | | | веќе видена

next