ТВ Нова

Специјалното Јавно Обвинителство стана главен егзекутор на опозицијата кон сите структури што не мислат така, изјави премиерот Емил Димитриев во гостувањето во ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, не само што го нема повредено уставот на државата, туку тој конечно им даде пример на сите политички партии како треба ...
сите 49 | | | веќе видена

Мислам дека Европската унија го покажува своето лицемерие во случајот на Македонија. Тие знаат, но нејќат да го валоризираат она што ние 10 години како држава ...
сите 4 | | | веќе видена

Ракометарите на Рајн Некар Ловен остварија победа на првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите откако вечерва како гости го совладаа Кил со 25:24 ...
сите 79 | | | веќе видена

По голема борба и неизвесност екипата на Куманово загуби во првиот полуфинален меч од регионалната БИБЛ кошаркарска лига на гоствањето во Косово кај Пеќ 83-79. ...
сите 17 | | | веќе видена

Протести коишто се константни, конзистентни, што имаат артикулирана идеја, тие не можат да се игнорираат. Но политичките елити секогаш во почетокот се ...
сите 5 | | | веќе видена

И вечерва граѓани на Скопје масовно ја поддржаа иницијативата „За заедничка Македонија“. Со протестен марш од Владата до Собранието, повторно ја испратија ...
сите 266 | | | веќе видена

Во серијата инциденти во околината на Британскиот парламент, оквалификувани како терористички напад, загинаа четири, а повредени се 20 лица. Меѓу загинатите ...
сите 314 | | | веќе видена

„Правото на слобода е уставно право и со притворот неизбежно се суспендираат некои од основните човекови права“, стои во прирачникот за притвор пишуван од ...
сите 32 | | | веќе видена

Во вечерашното Отворено студио со Бојана Димитријевска на Телевизија Нова ќе се дебатира на тема „Колку долго Европа и Заев можат да ги игнорираат граѓаните?“ ...
сите 4 | | | веќе видена

На каменоломот на градежната компанија Трансмет е стационирана дробилката, употребена за ископ на јаглен, а искористена од СЈО како доказ во случајот Труст, со ...
сите 75 | | | веќе видена

По нападот пред Парламентот во Лондон, што британската полиција го третира како терористички инцидент, шкотскиот Парламент ја прекина денешната дебата, што се ...
сите 21 | | | веќе видена

Подготовките за пријателскиот натпревар против Црна Гора ги продолжува репрезентацијата на Македонија до 21 година од генерацијата 1996/97. По двата тренинзи ...
сите 99 | | | веќе видена

Глобалната коалиција за борба против ИСИС најверојатно ќе ја извојува воената битка против „Исламската држава“ во Сирија и Ирак. Ова е заклучокот од состанокот ...
сите 126 | | | веќе видена

ТВ НОВА од денеска со брендирано мобилно студио протестира во знак на револт против притисоците што Специјалното јавно обвинителство ги врши врз медиумот, ...
сите 78 | | | веќе видена

next