ТВ Нова

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави денеска дека Турција може да одржи втор реферeндум во врска со прашањето дали да ги продолжи преговорите за влез ...
сите 101 | | | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, демантира дека тој за некој медиум изјавил нешто во врска со претседателот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Одржување на нови предвремени парламентарни избори, заедно со локалните е најдоброто решение за излез од политичката криза во Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 56 | | | веќе видена

Здружението на граѓани „За заедничка Македонија“ денеска на градскиот плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица, организираше акција за бесплатни здравствени прегледи. ...
сите 8 | | | веќе видена

Нов мебел, нови прозори и подови, ново парно, нови лифтови, сушални, перални и безбедносни камери. Вака изгледа реновираниот блок А од студентскиот дом Гоце ...
сите 19 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ смета дека одржување на нови парламентарни предвремени избори на ист трошок со локалните се најдобро решение за излез од актуелната криза. – Само на ...
сите 178 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, во чест на одбележувањето на 60-годишниот јубилеј од потпишувањето на Римскиот договор, со којшто се поставени основите на ...
сите 11 | | | веќе видена

Малата, но силна Македонија е глушец во споредба со големите лавови, но таа гласно рикна оваа година објавувајќи војна против Џорџ Сорос и неговите послушници ...
сите 42 | | | веќе видена

Македонската непопустливост во одбраната на својата држава и нејзиното уредување почнува да ги носи првите позитивни резултати, пишува српскиот портал Нови ...
сите 491 | | | веќе видена

Обединетите нации изразија длабока загриженост денеска од информациите за трагичниот инцидент во битката за ирачкиот град Мосул, во која загинаа голем број ...
сите 27 | | | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, денеска во изјава за МИА демантира дека тој за некој медиум изјавил нешто во врска со ...
сите 86 | | | веќе видена

Дваесет и шестгодишниот Тетовец И.К. кој беше прободен со нож во вратот и грбот на 20 март половина час по полноќ им подлегнал на повредите во Клиничкиот ...
сите 50 | | | веќе видена

next