ТВ Нова

Катица Јанева и СЈО се ништо друго освен институција чија единствена цел е да ги брани криминалите на СДСМ и особено на нејзиниот претседател Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични

Искрено жалиме што и на денешната прес-конференција Роберт Алаѓозовски по којзнае кој пат покажа основно непознавање на законите и законските процедури ...
сите 21 | | | веќе видена

ДИУ има пет опции при преговорите, но најзначајна е првата, а тоа е формирање на Влада со победничката партија на изборите кај македонскиот електорат, вели ...
сите 2 | | | веќе видена

Џорџ Сорос донирал над 90 милиони долари на партнерите на т.н. Марш на Жените, на кој се собраа над десетици илјади жени, еден ден по инаугурацијата на Доналд ...
сите 49 | | | веќе видена

Британија во јуни минатата година од своја подморница извршила неуспешен тест на нуклеарна ракета Тридент, и тоа поттикна прашања зошто премиерката Тереза Меј ...
сите 3 | | | веќе видена

Декларацијата предложена во платформата за геноцидот делува вознемирувачки. Тој период е најтрагичниот за македонскиот народ, Балканските војни и поделбата, ...
сите 13 | | | веќе видена

Во 2014-та година имаше територијална реорганизација во Албанија и од 10-те општини во кои беше доминантно македонското население постои само една општина, ...
сите 13 | | | веќе видена

Дали се наѕира крајот на политичката криза во Македонија? Што да се очекува по последните предвремени парламентарни избори? На овие теми во ОКО на ТВ НОВА ...
сите 13 | | | веќе видена

Професорот Владо Поповски при своето гостување на Клик плус на ТВ 21, истакнува дека СЈО држи драматични прес конференции и даваат политички изјави што не ...
сите 19 | | | веќе видена

Името Република Македонија не го изгласа парламентот во 1991 година, туку е име што сме го наследиле. Јас сум родена во Република Македонија, моите и нивните ...
сите 13 | | | веќе видена

Држењето на Република Македонија и регионот надвор од европскиот дом во Брисел ги охрабрува „канибалите“ на овие простори. Ваквата ситуација најмногу им оди во ...
сите 13 | | | веќе видена

Катица Јанева во случајот „Пуч“ можеше да избира помеѓу професионалното и законско работење или помагањето и прикривањето на криминалот на нејзиниот штитеник ...
сите 323 | | | веќе видена

Кога ЕУ се повикува на владеењето на правото и самата треба да креира политика во рамки на правото. Точно е дека малите држави се повикуваат на меѓународното ...
сите 13 | | | веќе видена

Ако ги акцентираме колективните, а ги забораваме индивидуалните права, не можеме да градиме правна држава, смета универзитетската професорка Гордана ...
сите 13 | | | веќе видена

Не можете да бидете правна држава, а да се повикувате на политички договори, смета универзитетската професорка Гордана Силјановска. Таа во ОКО на ТВ НОВА ...
сите 13 | | | веќе видена

next