ТВ Нова

Резултатите од првиот круг од претседателските избори во Франција се „одраз на политичката поделеност на земјата“, објави британскиот весник „Гардијан“, додека ...
сите 337 | | | прочитана: 408 | веќе видена

Функционирањето на демократските институции во Турција ќе биде во фокусот на пролетната пленарна сесија на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) ...
сите 42 | | | веќе видена

Лидерката на крајнодесничарскиот „Национален фронт“ Марин ле Пен, која се квалификуваше во вториот круг на претседателските избори во Франција, го поздрави ...
сите 337 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на ...
сите 63 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон, во телефонски разговор со украинскиот претседател, Петро Порошенко, изјави дека активностите на Русија во ...
сите 38 | | | веќе видена

Судири меѓу анти-фашистичичките милитанти и силите за безбедност избувнаа синоќа на плоштадот Бастилја и на соседните улици, речиси веднаш по објавувањето на ...
сите 27 | | | прочитана: 215 | веќе видена

Независниот центристички кандидат Емануел Макрон освои 23,75 проценти, додека кандидатката на крајнодесничарскиот „Национален фронт“ Марин ле Пен освои 21,53 ...
сите 337 | | | веќе видена

Кинескиот претседател Кси Џинпинг на американскиот колега Доналд Трамп му соопштил дека се надева дека сите земји ќе покажат воздржаност за прашањето за ...
сите 159 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини го поздрави резултатот што независниот центристички кандидат ...
сите 337 | | | веќе видена

Времето во западниот и централниот дел на Македонија ќе биде променливо облачно со можност за врнежи во Охридско, додека во источниот дел од државата ќе биде ...
сите 319 | | | веќе видена

Пред започнувањето на градбата ќе имаме времен режим на сообраќај, а по завршувањето на проектот ќе имаме финален режим на сообраќај. Во тој финален се ...
сите 6 | | | веќе видена

Детската клиника доби нов лик. Како е да се работи сега внатре? На оваа тема зборуваше Оливер Зафировски, директор на детска клиника Козле „Првиот впечаток е ...
сите 7 | | | веќе видена

Со години го чекавме овој проект. Она што беше презентирано пред нас е последно достигнување на медицинската архитектуира. Плановите даваат сигурност дека ќе ...
сите 61 | | | веќе видена

next