ТВ Нова

По барање на земјоделците од општината Новаци тие денеска се собраа за да им дадат поддршка на своите браќа по маки, земјоделците од Свети Николе кои искажаа ...
сите 22 | | | веќе видена

Европската комисија може парично да ја казни Полска доколку земјата го усвои спорниот закон за реформи во судскиот систем. Полските медиуми денеска објавија ...
сите 34 | | | веќе видена

Институтот за Трансфузиона медицина на РМ е единствена установа од тој вид, составена од 21 деловна единица распоредени во 19 градови ширум Републиката, кои ги ...
сите 9 | | | веќе видена

На магистралниот пат А2 патен правец Кичево – Охрид, на потегот Пресека-Врбјани, поради изведување градежни работи со минирање, во понеделник, помеѓу 13 и 15 ...
сите 110 | | | веќе видена

Во Велес и регионот нема заразни болести поврзани со нечиста и расипана храна. Ова денеска го изјави Билјана Трајкова од ЈЗУ Центар за јавно здравје-Велес. Таа ...
сите 69 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги осуди денеска коментарите на германскиот министер за економија кој ги предупреди компаниите да не инвестираат во ...
сите 127 | | | веќе видена

Укинувањето на Законот за национален уметник на Република Македонија, претставува врв на понижувањето на сопствените културни дострели од страна на СДС. Ова ...
сите 51 | | | веќе видена

Брисел ја реафирмира поддршката за реформската Влада во Македонија, со земјите-членки на ЕУ сега гледаат можност за напредок на државата и се подготвени на ...
сите 43 | | | веќе видена

СДСМ со судовите сака да го направи тоа што го направи со СЈО, да ги претвори во партиска алатка која ќе ја води и помага нивната политика, изјави Зоран ...
сите 31 | | | веќе видена

Договорот со Бугарија и решавање на спорот за името со Грција, влегуваат во владиниот план 3-6-9 во делот на политички прашања, изјави денеска вицепремиерот за ...
сите 101 | | | веќе видена

Две лица го загубија животот, а 120 се водат како повредени по катастрофалниот земјотрес што ноќва по полноќ ги зафати големите туристички дестинации во Грција ...
сите 171 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев преку министерката Мила Царовска подготвува стратегија за масовно доселување на мигранти во Македонија следниве 10 години. Документот на ...
сите 27 | | | веќе видена

next