ТВ Нова

Британската полиција соопшти дека го зголемила бројот на свои припадници по улиците на Лондон, како и дека по самоубиствениот напад во Манчестер припадници на ...
сите 67 | | | веќе видена

УНЕСКО го одобри проектот на НУ Музеј Куманово за научно афирмирање на локалитетот Кокино, информираа одговорните од установата кои за овој проект аплицираа ...
сите 34 | | | веќе видена

Турските власти издадоа наредба за апсење на 129 службеници на локалната власт во Анкара и на две министерства во рамки на истрагата против поддржувачите на ...
сите 35 | | | веќе видена

Екипите на МЗТ Скопје Аеродром и Карпош Соколи попладнево ќе го играат решавачкиот петти натпревар во финалето од плејофот на домашното кошаркарско првенство. ...
сите 159 | | | веќе видена

Украинскиот Парламент усвои вчера закон, со кој се предвидува три четвртини од телевизиските програми во земјата да бидат на украински јазик, со што се ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски упати честитка до македонските граѓани по повод 24 мај, Денот на македонските и сесловенските просветители, Светите ...
сите 68 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка по повод 24 Мај, Денот на македонските и сесловенските просветители и учители, светите браќа ...
сите 144 | | | веќе видена

САД немаат намера да преговараат со Унгарија за новиот закон за високо образование, кој може да го принуди Централноевропскиот универзитет, основан од ...
сите 6 | | | веќе видена

Криминалното раководство на СДС со години ги оштетува граѓаните на Република Македонија и се богати на нивен грб, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Во ...
сите 180 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј објави вчера дека го зголемува нивото на закана во земјата до критично по самоубиствениот напад во Манчестер, во кој загинаа ...
сите 232 | | | веќе видена

Министерот за одбрана Зоран Јолевски на вработените во Министерството, припадниците на Армијата на Република Македонија и сите граѓани им го честита 24 Мај – ...
сите 144 | | | веќе видена

next