ТВ Нова

Околу 400 илјади лица се наоѓаат во замка на џихадистите од групацијата Исламска држава во Стариот град на Мосул, изјави претставник на Високиот комесаријат на ...
сите 28 | | | веќе видена

Европската унија побара од Бразил доброволно да го запре извозот на месо кон 28-те земји-членки, за да се избегне воведувањето забрана, која потоа ќе одземе ...
сите 20 | | | веќе видена

Пратеникот на Христијанско – демократската унија (ЦДУ) во германскиот Бундестаг Торстен Фрај вели дека е неприфатливо наметнувањето политички теми од странски ...
сите 49 | | | веќе видена

На покана од Државниот секретар на Соединетите Американски Држави, Рекс Тилерсон, Заменик претседателот на Владата на Република Македонија и министер за ...
сите 126 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Швајцарија, Дидие Буркхалтер му објасни на неговиот турски колега дека ќе биде следено внимателно дали Анкара шпионира ...
сите 39 | | | веќе видена

Шеснаесетгодишен Палестинец е застрелан и тројца други Палестинци се тешко ранети синоќа од израелски војници на Западниот брег, соопшти палестинското ...
сите 50 | | | веќе видена

Четиринаесет американски држави побараа од Венецуела да ослободи политички затвореници и да подготви избори. Тие упатија такво барање со заедничка изјава ...
сите 51 | | | веќе видена

Времето претпладне во Македонија ќе биде претежно сончево, попладне во планинските подрачја со појава на мала до умерена локална облачност. Преку денот ќе дува ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешен руски законодавец и главен сведок во случај против претходниот претседател на Украина, Виктор Јанукович, Денис Вороненков беше застрелан среде бел ...
сите 38 | | | веќе видена

Она што претседателот на државата како чувар на уставниот поредок го искористи да не го даде мандатот со образложение кое апсолутно е логично и треба да се ...
сите 4 | | | веќе видена

„Закажана е седница за понеделник, каде што треба да се избере таа комисија и за претседател да биде избран Илија Димовски, со тоа што после ќе се повлече ...
сите 243 | | | прочитана: 230 | веќе видена

Враќањето на избраните пратеници во Парламентот и продолжувањето на конститутивната седница, избирањето на Илија Димовски за претседател на Комисијата за ...
сите 4 | | | веќе видена

Осуммина лица се приведени по вчерашниот напад во Лондон под сомнение за подготвување на терористички напад, соопшти лондонската полиција. Седум луѓе се ...
сите 314 | | | веќе видена

next