ТВ Нова

ВМРО-ДПМНЕ во писмената реакција на СДСМ, кој најавува укинување на радиодифузната такса, оценува дека се работи за апсурдни и неуки идеи со кои би се уништил ...
сите 30 | | | веќе видена

Распоредувањето на американски тенкови и други оклопни возила во Полска за Русија значи закана, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. – Ние тоа ...
сите 44 | | | веќе видена

Убедлива победа изразена со 15 голови разлика (31:16) забележа домаќинот Франција против Бразил синоќа во Нант на отворањето на 25.Светско ракометно првенство. ...
сите 25 | | | веќе видена

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен. Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ...
сите 260 | | | веќе видена

Проектот за 100 нови градинки беше предвиден во „Реално“ на ВМРО-ДПМНЕ, а граѓаните на предвремените парламентарни избори покажаа дека имаат доверба во ...
сите 30 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.М. (44) од Тетово поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело измама. Пријавениот во текот на јули ...
сите 57 | | | веќе видена

next