ТВ Нова

ВМРО-ДПМНЕ во денешното писмено соопштение обвини дека Владата за помалку од два месеца ја задолжила државата за околу 70 милиони евра и оти со ребалансот на ...
сите 282 | | | веќе видена

Членовите на Унијата на млади сили на Општина Кисела Вода денеска направија еколошка акција за собирање на пластични шишиња низ парковите во нивната општина. ...
сите 76 | | | веќе видена

„Тоа што го дознаваме единствено е преку полу-официјални информации или тоа што ќе го слушнеме од медиумите во двете држави“, изјави историчарот Никола Жежов ...
сите 440 | | | веќе видена

Со ова темпо на работа претпоставувам дека ќе бидам последниот репликант по општата расправа за максимално штетниот ребаланс на буџетот и тоа е поентата која ...
сите 39 | | | веќе видена

За пратеникот Влатко Ѓорчев е евидентно дека владата на СДСМ целосно ја менува стратегијата на ВМРО-ДПМНЕ во однос на мигрантската криза. Од акцискиот план на ...
сите 52 | | | веќе видена

Околу 74 отсто од Сиријците, кои побегнале во Турција поради војната во нивната земја, би сакале да добијат турско државјанство, покажува истражувањето на ...
сите 18 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп го именуваше банкарот од Волстрит, Енрони Скарамучи за директор на комуникации на Белата куќа, изјави денеска официјален ...
сите 49 | | | веќе видена

„Ако СДСМ сметаше дека ние сме режим а тие се демократи нека покажат сега премиерот Заев и министерот Димитров дека се вистински демократи и нека дојдат на ...
сите 368 | | | веќе видена

„На затворената седница што ја имавме со премиерот Заев тој пред сите пратеници и новинари на отворениот дел кажа дека договорот се уште не е затворен за него, ...
сите 368 | | | веќе видена

Организацијата на ветераните на Ослободителната Војска на Косово во Пеќ реагираа за судењето што се одржува за случајот Куманово. -Барањето за доживотен затвор ...
сите 9 | | | веќе видена

next