ТВ Нова

Во пресрет на Божикните празници вработените од општина Чешиново-Облешево и градоначалникот Костадин Личков поделија пакети со прехранбени продукти и други ...
сите 19 | | | веќе видена

Општина Штип апелира до граѓаните на Штип, доколку немаат итна потреба да не ги користат автомобилите, за да се овозможи непречено чистење на улиците од ...
сите 28 | | | веќе видена

Почесниот конзул на Руската Федерација во Република Македонија Сергеј Самсоненко упати честитка до православните верници во Македонија по повод големиот ...
сите 50 | | | веќе видена

Протестите во Мексико против поскапувањето на горивата прераснаа во смртоносно насилство и грабежи. Четири лица се убиени, а најмалку 300 продавници ...
сите 14 | | | веќе видена

Турските војници и сириските бунтовници вчера убија 32 членови на Исламска држава во најновиот нивен судир во северна Сирија, соопштија денеска турските ...
сите 22 | | | веќе видена

Лидерот на терористичката мрежа Ал Каеда, Ајман аз Завахири, го обвини својот соперник Абу Бакр ал Багдади, првиот човек на Исламска држава, дека лаже за ...
сите 16 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) строго ја осудува изјавата на министерот за надворешни работи на Република Србија, Ивица Дачиќ, дадена на почетокот на ...
сите 36 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, се откажува од еден важен дел од своите предизборни ветувања и нема да се обидува да ја натера Владата на ...
сите 28 | | | веќе видена

Американскиот потпретседател Џо Бајден, познат по својот отворен стил и оригинални формулации, синоќа го посоветува новоизбраниот американски претседател ...
сите 26 | | | веќе видена

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп го избра досегашниот американски сенатор Ден Коат (74) за директор на Националната разузнавачка служба, ...
сите 11 | | | веќе видена

next