ТВ Нова

Пред платото на Домот на културата во Кичево вечерва продолжи граѓанскиот протест на здружението „За заедничка Македонија”. На присутните им се обрати Даме ...
сите 69 | | | веќе видена

„Делумно прифатена жалбата на одбраната на Сеад Кочан“ е темата на вечерашното „Отворено студио“ со Градимир Марковски вечерва во 20.30 часот. Во програмата ќе ...
сите 92 | | | веќе видена

Одбраната докажа дека две од вкупно три основи за притвор советот ги определил незаконски, значи две третини од решението е незаконско, изјави адвокатот Никола ...
сите 51 | | | веќе видена

Бегалците и мигрантите во грчки кампови во кои се и деца на 9-годишна возраст, се повредуваат меѓу себе обидувајќи се да се убијат. Тие користат и дрога за да ...
сите 23 | | | веќе видена

Премиетот Емил Димитреиев и вицепремиерот задолжен за економски прашања Владимир Пешевски беа дел од денешниот Самит на земјите од Западен Балкан што се одржа ...
сите 82 | | | веќе видена

Најновата анкета на ИПИС според која ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема поддршка меѓу граѓаните е очекувана со оглед на тензијата предизвикана пред се од платформата ...
сите 420 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска 18-ти ден по ред ќе протестира на улиците во 31 град ширум Македонија. -18 ден. Македонија е будна и ...
сите 19 | | | прочитана: 157 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара итно да се преземат мерки против директорот на кумановската гимназија „Гоце Делчев“ поради негови објавени непристојни слики низ ...
сите 16 | | | веќе видена

Неопходна е соработка, а не мешање во внатрешните работи и силно почитување на сувереноста и интегритетот на секоја држава. Само така регионот ќе оди напред и ...
сите 94 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ смета дека тврдењата на Петар Атанасов од СДСМ за повици од директори кон ученици за учество на протести под директива на ВМРО-ДПМНЕ, се очаен обид ...
сите 81 | | | веќе видена

Директорот кој наместо во приватен разговор, фотографиите од голотијата по грешка ги објави јавно на својот профил се обиде да се извлече од небраната ...
сите 36 | | | веќе видена

Европската перспектива на сите земји од Западен Балкан останува. Европската унија е подготвена да даде силен придонес за понатамошна интеграција на земјите од ...
сите 100 | | | веќе видена

next