ТВ Нова

Граѓани на Охрид и вечерва протестираа во знак на поддршка на граѓанската инцијатива „За заедничка Македонија“. Тие со марш низ улиците на градот ја изразија ...
сите 86 | | | веќе видена

Вечерва „Отворено студио“ со Билјана Василева Трендафилова на тема „Државата гарантира максимални еколошки стандарди при инвестициите“ Гости во студиото ќе ...
сите 13 | | | веќе видена

Денеска поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ поддршка дадоа и рибарите, тие порачаа дека племето на Македонците е пиреј и дека сме ...
сите 26 | | | веќе видена

Ова е уште еден убав ден во нашата Македонија каде што сите ние се уште сме заедно и ќе бидеме заедно и Македонци и Албанци и Турци и Власи и Роми и Бошњаци ...
сите 189 | | | веќе видена

Покажавме дека сме посилни од Тиранската платформа и од нивните планови и намери, речиси два месеци со неколку победи позади нас, можеби ви здосадиле но убаво ...
сите 189 | | | веќе видена

„Мора да се избере претседател којшто веднаш ќе ги распише и локалните и парламентарните избори во исто време“, изјави универзитетскиот професор Александар ...
сите 46 | | | веќе видена

Граѓаните веќе скоро 2 месеци, поточно 59 дена се на улиците за заштита на унитарноста на својата држава. Еден од главните организатори на граѓанската ...
сите 103 | | | веќе видена

„Се работи за едно движење зад коешто не стои ниту една политичка партија“, истакна универзитетскиот професор Александар Климовски во вестите на ТВ Нова ...
сите 46 | | | веќе видена

Илија Димовски денес повторно потсети дека албанските политичари неколку пати досега јасно кажаа дека единствен услов за состав на влада со СДСМ е прифатената ...
сите 68 | | | веќе видена

-Денеска е 59 ден откако граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА реши да излезе на улиците и да каже дека нема да дозволи никој да си игра со нашата ...
сите 149 | | | веќе видена

Врховниот командант на САД за азиско-пацифичкиот регион, адмирал Хари Харис најави денеска дека американскиот систем за ракетна одбрана ТААД, што се поставува ...
сите 173 | | | веќе видена

Претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос се обрати во Парламентарното собрание на Советот на Европа, и притоа на на Советот на Европа му подари биста на ...
сите 18 | | | веќе видена

Германската владина коaлиција составена од ЦДУ/ЦСУ и Социјалдемократите имаат ист став за конфликтот што настана откако израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху ...
сите 61 | | | веќе видена

Без напојување со електрична енергија утре ќе останат дел од потрошувачите од општина Центар, Ѓорче Петров, Сарај и Петровец. Утре е најавен и прекин во ...
сите 72 | | | веќе видена

Францускиот амбасадор во земјата Кристиан Тимоние денеска им го предаде документот на комплетната физибилити студија за изградба на пречистителна станица за ...
сите 21 | | | веќе видена

next