ТВ Нова

Она што претседателот на државата како чувар на уставниот поредок го искористи да не го даде мандатот со образложение кое апсолутно е логично и треба да се ...
| | веќе видена

„Закажана е седница за понеделник, каде што треба да се избере таа комисија и за претседател да биде избран Илија Димовски, со тоа што после ќе се повлече ...
сите 522 | | | прочитана: 230 | веќе видена

Враќањето на избраните пратеници во Парламентот и продолжувањето на конститутивната седница, избирањето на Илија Димовски за претседател на Комисијата за ...
сите 7 | | | веќе видена

Осуммина лица се приведени по вчерашниот напад во Лондон под сомнение за подготвување на терористички напад, соопшти лондонската полиција. Седум луѓе се ...
сите 298 | | | веќе видена

Струмичани и вечерва и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излегувајќи на протестен марш низ централното градско подрачје. – ...
сите 275 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва по 25. пат одржа протестен марш во Скопје. Учесниците се движеа од Владата на Република Македонија ...
сите 275 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон изјави денеска дека терористичкиот напад крај парламентот во Лондон е напад врз целиот свет. Тој, сепак, ...
сите 63 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денеска ги објави термините за завршниот „Фајнал-фор“ турнир во Лигата на шампионите во машка конкуренција. На турнирот, ...
сите 72 | | | веќе видена

Граѓаните на Кочани и вечерва во голем број и се придружија на иницијативата „За заедничка Македонија“ со единствена цел да се сочува унитарноста на државата, ...
сите 41 | | | веќе видена

По дванаесетти пат граѓани поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ попладнево маршираа во Македонска Каменица. Протестот се одвиваше ...
сите 23 | | | веќе видена

И вечерва штипјани и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излегувајќи на протестен марш низ штипските улици. На протестите им се ...
сите 275 | | | веќе видена

Ние сите 200 илјади по улиците, рековме и повторуваме, не смее да се избере било кој претседател на Собранието на Република Македонија кој нема да се откаже од ...
сите 59 | | | веќе видена

Продолжуваат протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ – 25 ден по ред во Скопје и речиси сите поголеми градови низ земјава ќе се маршира ...
сите 275 | | | веќе видена

Најпрво Оливер Спасовски ќе седне на претседателската фотелја во македонското Собрание, а по изборот на Влада, законодавниот дом ќе добие нов претседател, ...
сите 522 | | | веќе видена

next