ТВ Нова

Струмичани и вечерва и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излегувајќи на протестен марш низ централното градско подрачје. – ...
сите 80 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва по 25. пат одржа протестен марш во Скопје. Учесниците се движеа од Владата на Република Македонија ...
сите 264 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон изјави денеска дека терористичкиот напад крај парламентот во Лондон е напад врз целиот свет. Тој, сепак, ...
сите 26 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денеска ги објави термините за завршниот „Фајнал-фор“ турнир во Лигата на шампионите во машка конкуренција. На турнирот, ...
сите 73 | | | веќе видена

Граѓаните на Кочани и вечерва во голем број и се придружија на иницијативата „За заедничка Македонија“ со единствена цел да се сочува унитарноста на државата, ...
сите 45 | | | веќе видена

По дванаесетти пат граѓани поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ попладнево маршираа во Македонска Каменица. Протестот се одвиваше ...
сите 330 | | | веќе видена

И вечерва штипјани и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излегувајќи на протестен марш низ штипските улици. На протестите им се ...
сите 80 | | | веќе видена

Ние сите 200 илјади по улиците, рековме и повторуваме, не смее да се избере било кој претседател на Собранието на Република Македонија кој нема да се откаже од ...
сите 266 | | | веќе видена

Продолжуваат протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ – 25 ден по ред во Скопје и речиси сите поголеми градови низ земјава ќе се маршира ...
сите 264 | | | веќе видена

Најпрво Оливер Спасовски ќе седне на претседателската фотелја во македонското Собрание, а по изборот на Влада, законодавниот дом ќе добие нов претседател, ...
сите 243 | | | веќе видена

Ситуацијата во Македонија и сериозна се прават обиди за нејзина дополнителна дестабилизација. Се надевам дека западните земји го разбираат тоа. Ова ги изјавил ...
сите 35 | | | веќе видена

СДСМ не планира да се откаже од спроведувањето и поддршката за тиранската платформа, и затоа ќе се обиде да ги одложи локалните избори. Идеологот на СДСМ, ...
сите 130 | | | веќе видена

Со брендираното мобилно студио ТВ НОВА и денеска мирно протестираше во знак на револт против притисоците врз овој медиум и политичниот прогон на сопственикот ...
сите 78 | | | веќе видена

next