ТВ Нова

Декларацијата на Албанските партии претставува сумарен извештај од изборните програми на политичките партии, од кои главните точки се ставени на еден документ, ...
сите 5 | | | веќе видена

Марк Тонер, портпаролот на Стеј Департментот кој во неколку наврати му помогаше на Бејли изминативе месеци е сменет, а на негово место доаѓа Хедер Наурет од ...
сите 56 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА денеска по 57-ми пат од пред Владата на Република Македонија го започнaa протесниот марш против Тиранската ...
сите 246 | | | веќе видена

Еден тинејџер денеска загина, а 11 се повредени во училиште во Дагестан при експлозија на бомба, која ја донел еден од учениците, изјави портпарол на локалното ...
сите 38 | | | веќе видена

Ако сакаме да се вратиме на демократските принципи дефинитивно треба да се слушне волјата на народот, изјави универзитетската професорка Тања Каракамишева. ...
сите 17 | | | веќе видена

Тиранската платформа не само што треба да биде отфрлена и осудена, туку треба да се стави ад акта и документот да замине во историјата како еден неуспешен ...
сите 23 | | | веќе видена

Неопходни се нови парламентарни избори за излез од политичката криза – универзитетската професорка Тања Каракамишева смета дека ова е единствениот начин што во ...
сите 26 | | | веќе видена

Професорот Мирослав Грчев со низа навреди за народот што секојдневно протестира против т.н. Тиранска платформа. Во гостувањето во емисијата „Во Центар“ со ...
сите 14 | | | веќе видена

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ...
сите 319 | | | веќе видена

Молк од Општина Чаир и Министерството за внатрешни работи, за вчерашниот инцидент, кога знамето на голема албанија беше уфрлено на фудбалскиот натпревар помеѓу ...
сите 136 | | | веќе видена

next