ТВ Нова

Од страна на Судија на претходна постапка на П.А. му е изречена мерка притвор во траење од 30 дена. 50-годишниот П.А. од Скопје во периодот од март до април ...
сите 58 | | | веќе видена

Откако вчера албанскиот претседател,Бујар Нишани, одобри државјанство за лидерот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, не се отфрла можноста ...
сите 47 | | | веќе видена

Лидерите од ЕУ ќе бараат од Велика Британија да им одобри постојан престој на европските државјани, кои ќе пристигнат во земјата пред 2019 година и ќе можат да ...
сите 52 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ по 58-ми пат денеска протестира во Скопје против Тиранската платформа. И денеска маршот е масовен, илјадници ...
сите 246 | | | веќе видена

Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) на јавна дебата го сослуша својот претседател Педро Аграмунт, откако за првпат во историјата на ПССЕ еден ...
сите 42 | | | веќе видена

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. ...
сите 319 | | | веќе видена

Марк Тонер, портпаролот на Стејт Департментот кој во неколку наврати застануваше во одбрана на амбасадорот Џес Бејли, по обвинувањата за мешање во земјава и ...
сите 14 | | | веќе видена

Повеќе од 9.800 тони фалсификувана храна и 26,4 милиони литри пијалаци првенствено алкохолни, во вредност од 230 милиони евра се конфискувани во операција на ...
сите 9 | | | веќе видена

Обвинувања на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) дека не се исплаќаат социјланите трансфери кон граѓаните се неточни и се провиден обид за ...
сите 19 | | | веќе видена

Турското Министерство за надворешни работи денеска остро ја осуди „неправедната одлука“ на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), кое гласаше за ...
сите 42 | | | веќе видена

Вработени во Алиталија отфрлија договор за реструктуирање понуден од управата на компанијата и синдикатите за спасување на таа авиокомпанија. Речиси 90 отсто ...
сите 13 | | | веќе видена

next