ТВ Нова

спораката на топлинска енергија во централниот дел на Скопје и делови од општина Карпош е нормализирана, соопштија вечерва од „Балкан Енерџи Груп“. – Eкипите ...
сите 122 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Луксембург изјави дека заминувањето на Велика Британија од ЕУ ќе биде катализатор со кој Унијата ќе се соочи со ...
сите 74 | | | веќе видена

Времето утре изутрина во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер претежно од јужен правец. Преку денот облачноста постепено ...
сите 272 | | | веќе видена

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп го номинира поранешниот градоначалник на Њујорк, Рудолф Џулијани, за постар експерт за прашањата на кибер ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука реагира на натписите во дел од медиумите, во кои се интерпретирани и ставови на студенти- членови на таканаречениот ...
сите 51 | | | веќе видена

Европската комисија денеска порача дека продолжува да дава целосна поддршка на Република Македонија и останатите земји што не се дел од Европскаа унија, а се ...
сите 12 | | | веќе видена

Исламската милитантна група „Абу Сајаф“ објави видео во кое од германската влада бара да исплати откуп во висина од 10 милиони долари за да го ослободи ...
сите 4 | | | веќе видена

next