ТВ Нова

Голем дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ што се најдоа на лице место човечки реагираа и се ставија во одбрана на раководството на СДС кое беше цел на нападите, ...
сите 76 | | | веќе видена

„Заев за три месеци ги промени изјавите околу платформата“, посочи Драган Данев во „Отворено студио“ на ТВ НОВА. „Во гаранциите што ги достави Заев вели дека ...
сите 76 | | | веќе видена

Драган Данев, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Република Македонија час поскоро мора да оди на нови предвремени парламентарни избори, порача пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 76 | | | веќе видена

Јавноста имаше увид во ситуацијата што се случуваше во Македонија во и околу собранискиот дом цели 70 дена. Овие граѓани заедно со стотици илјади други, 70-на ...
сите 76 | | | веќе видена

Актуелниот кошаркарски шампион на Македонија, екипата на МЗТ Скопје Аеродром, ќе биде дел од АБА-натпреварувањето и во следната сезона без разлика на крајниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Казна за оние коишто направија обид за нелегален избор на претседател на Собранието и со тоа ги предизвикаа насилствата во законодавниот дом побара Драган ...
сите 23 | | | веќе видена

Нов 31 наслов од проектот за „Превод на 1.200 стручни и научни книги и учебници од кои се учи на најдобрите десет светски универзитети“ денеска беа промовирани ...
сите 25 | | | веќе видена

Патријархот на Руската православна црква Кирил, на свечена церемонија што се одржа денеска во храмот „Христос Спасител” во Москва, на претседателот Ѓорге ...
сите 160 | | | веќе видена

Доц.д-р Калина Гривчева-Старделова од Универзитетската клиника за гастроентерохепатологија е избрана за претседател на Лекарската комора на Македонија. За ...
сите 32 | | | веќе видена

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) по претходна согласност на клубовите МЗТ Скопје и Карпош Соколи донесе одлука во „мајсторката“ од финалната серија ...
сите 40 | | | веќе видена

next