ТВ Нова

Во руската република Чеченија денеска група од осум екстремисти се обиделе да упаднат во гарнизон на Националната гарда при што се убиени шест екстремисти и ...
сите 46 | | | веќе видена

Русија денеска ги отфрли тврдењата на САД дека ги снабдува талибанските бунтовници во Авганистан, нагласувајќи дека Вашингтон се обидува да ја прикрие својата ...
сите 19 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение го повтори ставот дека тиранската платформа е противуставна и оти нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на ...
сите 262 | | | веќе видена

Според информациите со кои располага тимот на проектот „Градење капацитети на организации за помош на лица со посебни потреби во Македонија“, во 2015 година ...
сите 34 | | | веќе видена

Генералниот потсекретар на Обединетите нации и Администратор на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), Хелен Кларк, која е во дводневна посета на ...
сите 35 | | | веќе видена

Со исклучување на осветлувањето на одредени локации во Скопје и Охрид утре по осми пат Македонија ќе се вклучи во одбележувањето на големата светска еколошка ...
сите 97 | | | веќе видена

Бразил славеше на гостувањето против Уругвај со убедливи 1-4, ја потврди доминацијата на „кариоките“ во јужноамериканските квалификации за СП 2018 во Русија. ...
сите 39 | | | веќе видена

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија вечерва во Вадуц, против Лихтенштајн ќе го игра петтиот натпревар во квалификациите за Светското првенство ...
сите 125 | | | веќе видена

Повеќе од 400 илјади деца во Авганистан се очекува да се откажат од школо во 2017 година поради зголемена нестабилност во државата и принудните враќања на ...
сите 20 | | | веќе видена

next