ТВ Нова

ОД ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека доколку на Заев не му била поважна тиранската платформа на Зоран Заев, локалните избори заедно со новите парламентарни, ќе се ...
сите 355 | | | веќе видена

Денес во Македонија, како и ширум низ светот, започнаа активностите за промоција на мирот, пријателството, еднаквоста и здравиот животен стил – се во рамки на ...
сите 8 | | | веќе видена

Во завршна фаза е изградбата и поставувањето на канализациска мрежа во населените места Стопански двор, Волково и Кисела Јабука, во Општина Ѓорче Петров. За ...
сите 52 | | | веќе видена

Пратеникот Илија Димовски, до колегите од СДСМ денес порача да се откажат од манипулациите кои што постизборно сакаат да ги спроведат во Република Македонија и ...
сите 75 | | | веќе видена

Македонија се соочува со период кој што е карактеристичен по тоа што се наоѓа после избори со една голема изборна измама. Ние имаме период во кој што безмалку ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорѓе Иванов е одликуван со наградата „Неговата Светост Патријарх Московски и на цела Русија Алексеј Втори“ за 2016 година. Престижната ...
сите 35 | | | веќе видена

Исплата на субвенциите за 2016 година и обесштетување на оштетените од мразот кој овој месец ја зафати општина Ресен. Ова денеска го побара Советот на општина ...
сите 37 | | | веќе видена

Англиското девојче Маделин Мекан кое на 3 мај 2007 година, исчезна во Португалија, најверојатно е грабнато од шверцери на луге и продадено на некое имотно ...
сите 9 | | | веќе видена

Паралелно на граѓанската иницијатива За Заедничка Македонија, која веќе скоро 60 дена маршира за унитарна држава, активисти на шарената револуција формираа ...
сите 30 | | | веќе видена

И денеска едночасовен мирен протест пред СЈО за притисокот врз ТВ Нова преку политичкиот прогон врз сопственикот Сеад Кочан. Оливер Ромевски од ГРОМ, ...
сите 66 | | | веќе видена

При расветлувањето на околностите под кои дошло до ранување по семејна расправија во Гостивар, полицијата откри предмети за кои постои сомнение дека се ...
сите 64 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов е одликуван со наградата „Неговата Светост Патријарх Московски и на цела Русија Алексеј Втори“ за 2016 ...
сите 35 | | | веќе видена

Анкара го повика Брисел конечно да се определи дали Европската Унија сака да ја види Турција како своја членка, изјави турскиот премиер Бинали Јилдирим во ...
сите 36 | | | веќе видена

next