Не разбираме од каква причина, Генерале, со толкав гнев и омраза се изразуваш против независниот синдикат на единицата за брзи интервенции лавови, кога ти на ...
сите 11 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по појавувањето на поранешната полициска единица „Лавови“ во јавноста. Вчерашното соопштение на како што велат синдиктот на „Лавови“ го ...
сите 11 | | | веќе видена

Ги чекаат своите пари уште од понеделникот, но на крајот на неделава земјоделците се уште немаат прецизна информација кога ќе почне исплатата на земјоделските ...
сите 33 | | | веќе видена

До пред три месеци изработувале чевли за италијанскиот пазар сега протестираат пред празните хали на фабриката „Кадоро ото“ во Крива Паланка. Секојдневно ...
сите 47 | | | веќе видена

Што побрзо се формира стабилна Влада, толку ќе бидат помали штетите за македонската економија. Експертите сметаат дека најповолно сценарио за земјава е доколку ...
сите 13 | | | веќе видена

По тридневни координации партиите постигнаа договор за Претседател на Комисијата за избори и именувања. Оваа функција ќе ја врши Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 522 | | | веќе видена

next