Дали директорот на Ј.П. „Водовод“ имал уредна факултетска диплома, или не, единствено знаел градоначланикот на Град Скопје Коце Трајановски, велат советниците ...
сите 11 | | | веќе видена

Пет години по ликвидацијата кај Смилковско езеро, најблиските на убиените момчиња Филип Славковски, Александар Наќевски, Цветанчо Ацковски и Кире Трпковски, ...
сите 7 | | | веќе видена

Актуелните случувања во Парламентот не и носат ништо добро на Македонија, порача британскиот амбасадор, Чарлс Гарет. Нагласи дека, законодавниот дом мора да ...
сите 22 | | | веќе видена

Вашингтон нема намера значително да го проширува своето учество во сирискиот конфликт, изјави американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за ...
сите 244 | | | веќе видена

Германската полиција истражува можна поврзаност со исламски екстремизам за нападот на автобусот на фудбалскиот тим Борусија Дортмунд. Писмото кое синоќа беше ...
сите 187 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ повторно одржа протестен марш од владата до собранието. На протестот се приклучија ловџиите и земјоделците со ...
сите 195 | | | веќе видена

На пригодна свеченост вечерва, во резиденцијата на Француската амбасада во Скопје, на академик Луан Старова му беше врачен орден од редот на Офицер на Легија ...
сите 14 | | | веќе видена

Еден играч е повреден, а искршени се стаклата на а втобусот на фудбалерите на Борусија Дортмунд откако три експлозии одекнале во близина на автобусот кој бил ...
сите 222 | | | веќе видена

БИБЛ - ФИНАЛЕ Куманово доживеа дебакл на првата средба од финалето во Балканската кошаркарска лига. На гостувањето во Стара Загора загуби убедливо од домашниот ...
сите 51 | | | веќе видена

Владата ги намали парите за дијабетичарите-за инсулин, игли, ленти и мерачи на шеќерот во крвта. Скратени се милион евра. Сојузот на здруженија на дијабетичари ...
сите 20 | | | веќе видена

next