На конкурсот за учество на Македонија на годинашново 57 Венециско биенале, учествував со проектот „Загуба“, кој ги тематизира сириските мигранти, вели Пандора ...
| | веќе видена

Ирфан Љутвиу е добро познат бербер во нашата населба, а мојот син кај него во фиризерница остнаал до доцна во петокот на 8 мај. Сведокот Момчило Ц. Од Куманово ...
сите 48 | | | веќе видена

Скопското јавно обвинителство потврди дека отворило истрага за финансирањето на изборната кампања на СДСМ. Тврдат дека истрагата е отворена уште во време на ...
сите 24 | | | веќе видена

РАКОМЕТ Тројца ракиометари на Вардар за своите игри добија индивидулани признанија од Медиа тимот на ЕХФ по триумфот над Загреб со 25:20 во рамките на 10 коло ...
сите 9 | | | веќе видена

Во 13:20 часот полицијата го блокира сообраќајот преку мостот Близнак меѓу Ново Лисиче и Автокоманда поради опасност за возачите и за пешаците кои го користат ...
сите 53 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор Џес Бејли не коментираше политички теми, на денешната завршна вежба на специјалците на АРМ и на МВР кои биле тренирани од припадниците ...
сите 27 | | | веќе видена

next