Пратеникот на СДСМ Максим Димитриевски тврди дека бил нападнат од група во која имало и неколку полицајци, МВР пак соопштува дека тој е виновен за напад врз ...
сите 46 | | | веќе видена

Се влошува квалитетот и квантитетот на човечкиот капитал во Македонија, предупреди денес Светска банка. Дури две третини од нашите 15 годишници не поседуваат ...
сите 48 | | | веќе видена

Ситуацијата во Македонија е сериозна, а кризата се продлабочува затоа што и по четири месеци по изборите се уште нема влада, претседателот Иванов не го дава ...
сите 121 | | | веќе видена

Србија мора цврсто да остане на патот кон Европската унија, но во исто време и да ја зајакне регионалната соработка со соседните држави, пред се во сферата на ...
сите 41 | | | веќе видена

Програмата на Европската унија „Креативна Европа“ денеска на Саемот на книгата ги претстави категориите Литературни преводи и Платформи од потпрограма ...
сите 20 | | | веќе видена

Резултати од аутопсија покажуваат дека хемиско оружје е употребено во нападот врз сириската провинција Идлиб извршен во вторникот, изјави турскиот министер за ...
сите 176 | | | веќе видена

Со изведбата на претставата ПИКСЕЛ на истакнатиот француски кореограф Мурад Мерзуки во Македонскиот народен театар свечено беше отворен 13-от Фестивал на ...
сите 52 | | | веќе видена

Ноќеска во кафеаната „Палас“ во Куманово физички бил нападнат пратеник на СДСМ Максим Димитриевски. Тој во телефонски разговор за Телма го потврди нападот и ...
сите 107 | | | веќе видена

next