Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша протоколот за пристапување на Црна Гора во НАТО, со што е завршена процедурата за негова ратификација во САД, ...
сите 65 | | | веќе видена

Северна Кореја денеска вети дека ќе одговори на „неразумното“ испраќање на американскиот носач на авиони и бродовите што го придружуваат кон Корејскиот ...
сите 92 | | | веќе видена

Т.н. тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност, изјави албанскиот ...
сите 114 | | | веќе видена

Марио Сезар Деус Јела е избран за почесен македонски конзул на седница на влада на 6-ти декември 2012-та година. Одлуката ја потпишал вицепремиерот Владимир ...
сите 52 | | | веќе видена

За убиството на двете тригодишни близначиња во Јужна Африка, осомничен е нивниот татко кој е каталонски забар, македонски почесен конзул во Шпанија. Неговото ...
сите 53 | | | веќе видена

Десетици илјади луѓе протестираа во Будимпешта против предлог законот кој би можел да доведе до затворање на Централно-европскиот универзитет, чиј основач е ...
сите 49 | | | веќе видена

Стафилокока е пронајдена на работните површини, опремата и на рацете, кај вработени во кујната, на полициска академија, каде минатата недела, тројца кадети со ...
сите 11 | | | веќе видена

next