Судиите на Кривичниот суд денеска одржаа средба со експертскиот тим предводен од Рајнхард Прибе. На средбата, како што соопштија од Судот, било истакнато дека ...
сите 25 | | | веќе видена

Од струшкиот хотел Изгрев денеска со соопштение негираат дека труење на храна на три гостинки на хотелот е предизвикано од нивна страна. По извршениот вонреден ...
сите 8 | | | веќе видена

Доктор специјалист и тројца специјализанти од Геронтолошкиот завод го злоупотребиле системот „Мој Термин“. Во еден ден издале 15 лажни упати и специјалистички ...
сите 4 | | | веќе видена

На почетокот на мај, кога Митко Чавков како директор на БЈБ на МВР си побара законски предвремена пензија и отиде на одмор, тој ја напуштил и позицијата ...
сите 42 | | | веќе видена

Специјалниот пратеник на Обединетите Нации, Метју Нимиц попладнево во Брисел ќе се сретне со грчкиот шеф на дипломатијата Никос Коѕијас, по завршувањето на ...
сите 92 | | | веќе видена

Бил во центарот на Скопје, во непосредна близина на Собранието, но ретко се јавувал на мобилниот телефон, ова е откритието на истрагата за 27-ми април за ...
сите 43 | | | веќе видена

Белгија треба да се повлече од операцијата „Софија“ на ЕУ во Средоземно Море, изјави белгискиот државен секретар за азил и миграција, Тео Франкен. Според него, ...
сите 7 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел има намери да продолжи да управува со Германија како канцелар и во текот на следните четири години, изјави во интервју за ...
сите 30 | | | веќе видена

Четиринаесет повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи попладнево на делница од автопатот Табановце - Куманово. Во сударот учествувале еден автобус ...
сите 66 | | | прочитана: 569 | веќе видена

next