ДУИ не попушта за јазикот-бара СДСМ целосно да го прифати нивниот предлог. Денеска портпаролот на партијата Бујар Османи иуспрати известување дека не биле ...
сите 219 | | | веќе видена

РАКОМЕТ Вардар успеа да го преброди тешкото гостување во Унгарија на патот кон зацртаната цел - директно да се пласира во четвртфиналето од Лигата на шампиони. ...
сите 60 | | | веќе видена

Уапсен е братот на поранешниот пратеник од СДСМ Есад Рахиќ, Сеад Рахиќ под сомнение дека продавал кокаин. Основното јавно обвинителство и МВР вчера извршиле ...
сите 88 | | | веќе видена

Албанските партии ќе формираат тело кое ќе изготви предлог- закон за употреба на албанскиот јазик. Ова е заклучокот од денешната средба на Алијансата на ...
сите 35 | | | веќе видена

next