Земјоделците да не чекаат субвенции бидејки во буџетот нема пари, тврди поранешниот гувернер Петар Гошев.Главниот проблем вели тој е што буџетот се години се ...
сите 6 | | | веќе видена

Да се стопира проектот за изградба на нов клинички центар. Овој милионски потег треба да ја почека новата влада, советува поранешниот прв човек во здравството ...
сите 6 | | | веќе видена

Оливер Андонов е назначен за вршител на должност директор на ЈП Јасен кое стопанисува со ловечкиот резерват и го одржува овој простран парк во кој се наоѓаат и ...
сите 36 | | | веќе видена

Грчкиот Апелациски суд денеска го отфрли барањето за екстрдиција на тројца од осумте турски офицери, кои побегнаа од Грција по неуспешниот обид за воен удар во ...
сите 62 | | | веќе видена

Двајца поранешни директори на Телеком се согласија да платат казни во Америка, поради поткуп на македонски политичари. Поранешниот извршен директор, Елек ...
сите 82 | | | веќе видена

next