РАКОМЕТ Вардар го освои вториот трофеј сезонава откако славеше во финалето против домаќинот Еурофарм Работник со 31:26 на завршниот турнир во ракометниот Куп ...
сите 187 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во својот говор пред челниците на земјите од Персискиот залив се потруди да појасни дека САД не е во војна со исламот, ...
сите 343 | | | веќе видена

Како лидер на партија имам одговорност дадените ветувања кон граѓаните да бидат реализирани и затоа ќе продолжам да ги следам реализациите на проектите што сме ...
сите 63 | | | веќе видена

Тетовската локална власт за време на четиригодишниот мандат, не успеа да го реши проблемот со дивата депонија, каде тетовските комуналци го претовараат сметот, ...
сите 24 | | | веќе видена

Кривичниот совет ја одби жалбата на Специјалното обвинителство, и бизнисменот Сеад Кочан останува на слобода. Од Кривичниот совет, велат дека се уште течат ...
сите 200 | | | веќе видена

next