ММФ ја намали прогнозата за економски раст. Наместо 3,6% колку што се предвидуваше лани, сега очекувањата се спуштени на 3,2% за цела 2017 година односно 3,4% ...
сите 63 | | | веќе видена

Од македонското МНР за Телма одговорија дека пред Велигден е отпочната постапка за разрешување од статусот почесен конзул на Македонија во Шпанија за Марио ...
сите 8 | | | веќе видена

Марио Сезар Деус Јела, 48-годишниот македонски почесен конзул денеска на судското рочиште по обвинение за убиството на своите тригодишни деца се жалел на ...
сите 8 | | | веќе видена

Загрижувачки низок процент на вакцинација против Морбили рубеола и Перотит и загрижувачки висок ризик од појава и ширење на овие заболувања. МРП вакцината ...
сите 65 | | | веќе видена

Братот, пријателот и колешка на осомничениот за грабежот во Тутунска банка му помагале во крадењето се сомнева обвинителството. Тоа ја прошири истрагата и сега ...
сите 39 | | | веќе видена

Милион евра помалку за дијабетичарите и уште толку причини повеќе за сомнеж во квалитетот на инсулин. Растат стравот и паниката. Се плашат дека ова ќе значи ...
| | веќе видена

Македонија пат си го поништи тендерот за набавка на 6 камиони за чистење снег тежок милион евра распишан во декември минатата година. Според она што го пишува ...
сите 7 | | | веќе видена

next