Прашање на ден е кога Кабинетот на Иванов ќе ги добие гаранциите од партиите од парламентарното мнозинство со кои Претседателот на државата го услови ...
сите 332 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан од бегство заврши на Кардиологија, потврдуваат за Телма извори од клиниката. Докторите не сакаат да кажат во каква состојба е примен, ...
сите 352 | | | веќе видена

Субвенциите повторно заглавија во правна конфузија. И покрај одлуката на Уставен суд уште минатата недела да донесе времена мерка врз законссите одредби, со ...
сите 132 | | | веќе видена

Повеќе стотици илјади евра се исперени и за нив обвинителството за организиран криминал и корупција денеска соопшти дека оформило предмет. Осомничени според ...
сите 52 | | | веќе видена

Парламентарните партии се договорија Локалните избори да се одржат во првата половина на месец октомври, а мандатот на сегашните градоначалници и советници да ...
сите 329 | | | веќе видена

Врховниот суд ги укина решенијата на Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 и на Кривичниот совет Апелацискиот суд Скопје, со кои му беше одреден притвор ...
сите 387 | | | веќе видена

next