До вторник и среда, кога се очекуваат над 40 степени во најтоплите делови од Македонија, продолжува периодот на претежно сончево и многу топло време. Според ...
сите 381 | | | веќе видена

Земјоделците годинава имаат преполовените приноси на лебното зрно. Токму поради најлошата година во земјоделскиот сектор мелничко – пекарската индустрија веќе ...
сите 57 | | | веќе видена

Бројните фестивали во текот на летото и овој пат го отворија горливото прашање до кога зад превезот на културните манифестации се затскриваат содржини кои само ...
| | веќе видена

Неизвесно е воведувањето двосменско работење во сите градинки и училишта. Надлежните министерства допрва ќе ја испитуваат потребата од имплементирање на оваа ...
сите 27 | | | веќе видена

Отпочнат е процесот на финализирање на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Бугарија и Македонија во Софија. Малите технички усогласувања ...
сите 180 | | | веќе видена

За 15 отворени места на Воената академија „Михајло Апостолски“ конкурирале 84-ца кандидати, но првпат поради сомнежи и поплаки за нетраспарентност е наложено ...
сите 37 | | | веќе видена

Десетици илјади демонстранти во Хамбург трет ден продолжуваат со протестите за време самитот на Г20. Хамбуршката полиција соопшти дека на денешниот последен ...
сите 43 | | | веќе видена

next