Во мала куќа во скопско Ченто додека надвор вееше снег пред Божик, второоделенката Матеа ни ја покажа својата работна тетратка по математика. Заедно со својата ...
| | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин ја наредил „кампањата за давање помош“ во 2016 година, насочена кон претседателските избори во САД. Нејзината цел била да се ...
сите 36 | | | веќе видена

Израелските власти соопштија дека ќе запрат шест милиони долари од финансирањето за ОН следната година во знак на протест поради резолуцијата на Советот за ...
сите 16 | | | веќе видена

АМСМ препорачува да не се патува доколку за тоа нема итна потреба. На некои патишта се уште има забрани за движење. Од 07:50 часот регионалниот пат ...
сите 536 | | | веќе видена

Ние, претставниците на албанските политички партии во Македонија: "Демократската Унија за Интеграција, ”Коалицијата Преродба со БЕСА” и ”Алијансата за ...
сите 282 | | | веќе видена

Патиштата не беа чистени ни кога снегот престана да паѓа. Подоцна пак почна да вее, а температурата надвор беше и под минус 10. Камиони на Македонија пат беа ...
сите 3 | | | веќе видена

next