Најсила осуда за нападите врз пратениците, но и поздрав за избор на Талат Џафери за претседател на Собранието е реакцијата која вечерва стигна од Европската ...
сите 119 | | | веќе видена

Алијансата на Албанците потврди дека лидерот Зијадин Села претрпен неколку мали повреди и дека се наоѓа надвор од животна опасност. Тие ги повикаа Албанците да ...
сите 59 | | | веќе видена

Три амбулантни возила на Итната медицинска помош во моментот се пред Собранието. Екипите интервенираат надвор и внатре во институцијата, но засега нема точни ...
сите 83 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на твитер порача дека „Насилството не е решение потребно е смирување на страстите. Повикувам на присебност. Народот да ...
сите 82 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу во краткиот разговор по телефон кратко ни изјави дека не сака да коментира и дека е многу зафатен со состојбата. ...
сите 165 | | | веќе видена

Според некои медиумски изјави најсериозно повреден од пратениците е лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села. Најмалку осуммина меѓу кои и пратеници ...
сите 59 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев и пратеникот Дамјан Манчевски, со уште двајца пратеници се повредени во Собранието. Демонстрантите од „За заедничка Македонија“ ...
сите 18 | | | веќе видена

Парламентарното мнозинство со 62 гласа нешто пред 19 часот го избраа Талат Џафери за претседател на Собранието. Откако претседавачот на Собранието Трајко ...
сите 220 | | | веќе видена

Месец мај Владата ќе го започне со ново задолжување. По речиси еден месец, Министерството за финансии распиша аукција на државни хартии од вредност на која ќе ...
сите 12 | | | веќе видена

next