Специјалниот пратеник на ОН за Сирија, Стефан де Мистура, изјави дека е дојдено време да се размисли за обновување на преговорите меѓу Дамаск и опозицијата, ...
сите 4 | | | веќе видена

Турското обвинителство нареди да се приведат 87 лица, поврзани со универзитетот во Истанбул, во истрагата насочена против следбениците на исламскиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Кабинетот на британскиот премиер Тереза Меј се огради од коментарите на министерот за надворешни работи, Борис Џонсон за Саудиска Арабија. На една конференција ...
сите 3 | | | веќе видена

Меѓународното тестирање Писа, каде постигнувањата на македонските ученици се на дното на на листата само ја потврдија досегашната неславна пракса. На сите ...
сите 4 | | | веќе видена

Директорката на Геронтолошкиот завод 13-ти Ноември ги демантира медиумските написи за 29-те издадени лекарски решенија за болни и изнемоштени лица од страна на ...
сите 32 | | | веќе видена

Предупредувањето до американските државјани во Македонија да избегнуваат големи собири кои носат ризици од насилство на денот на изборите на 11 декември е ...
сите 9 | | | веќе видена

ФУДБАЛ Последното 6.коло од Е до Х сегментот во шампионската Лига на Уефа го затвори списокот на осминафиналисти. Порто ја задржа предноста пред конкурентот ...
сите 57 | | | веќе видена

Можност земјите од ЕУ да ги враќаат во Грција сите кандидати за азил, кои влегле во ЕУ преку територијата на оваа земја, од март 2017 година, понуди денеска ...
сите 8 | | | веќе видена

Злосторството во Сребреница не требаше да се случи и кој и да го направил, е предавник на српскиот народ и со тоа најмногу наштети на српските интереси, изјави ...
сите 12 | | | веќе видена

Советот на Европската унија и Европскиот парламент постигнаа согласност за механизмот, со кој би се овозможило суспендирање на безвизниот режим во случај на ...
сите 16 | | | веќе видена

Турција води интензивни преговори со Русија за прекин на огнот во Алепо и овозможување дистрибуција на хуманитарна помош во воено разурнатиот сириски град, ...
сите 27 | | | веќе видена

next