РАКОМЕТ Македонската ракометна репрезентација ќе остане без селектор откако Лино Червар прифатил да ја превземе хрватската репрезентација тврдат медиумите од ...
сите 59 | | | веќе видена

Хаосот во кривичниот суд се продлабочува откако и в.д претседателката Татјана Михајлова си поднесе неотповиклива оставка. Зошто не му открила ни на Судскиот ...
сите 155 | | | веќе видена

Судскиот совет со соопштение до јавноста потврди дека В.Д. претседателот на Основен суд Скопје 1, Татјана Михајлова, вчера поднела неотповиклива оставка. „Во ...
сите 162 | | | веќе видена

РАКОМЕТ Во хрватскиот град Нашице, Металург го загуби мечот за 6. место во Сеха лигата.Македонскиот вице првак претрпе пораз со 27-22 од Нексе.Во завршниот ...
сите 21 | | | веќе видена

next