Премиерот на Албанија Еди Рама изјави дека доколку перспективата за членство на Западен Балкан во Европската унија продолжи да бледнее, не може да се исклучи ...
сите 121 | | | веќе видена

Неправилностите на референдумот во Турција може да го променат резултатот од гласањето, изјави Алев Корун, австриски член на европската мисија набљудувачи од ...
сите 124 | | | веќе видена

Појадокот беше последниот оброк за поплавените семејства сместени во студентскиот дом Сениќ а ноќва ќе биде последната која ќе можат да ја поминат во објектот. ...
сите 51 | | | веќе видена

Пораншениот премиер и министер за надворешни на Шведска Карл Билд утре во земјава ке се сретне со партиски лидери. Посетата на Макеоднија како копретседавач на ...
сите 207 | | | веќе видена

Северна Кореја денеска изврши ново лансирање на проектил, но се верува дека обидот не успеал, јавуваат јужнокорејските воени извори. Обидот за лансирање се ...
сите 302 | | | прочитана: 243 | веќе видена

Иако 15 април значи крај на грејната сезона, таа може да трае до први мај доколку утринските температури бидат под 12 степени. Од регулаторната комисија за ...
сите 9 | | | веќе видена

Дали само државниот обвинител Марко Зврлевски ќе може да поднесува барање за заштита на законитоста, дури и за предмети на специјалната обвинителка Катица ...
сите 89 | | | веќе видена

next