Обвинителството ги има сите снимки од камерите од внатрешното обезедување во Собранието, вклучително и оние што вчера ги емитуваше Телма, во емисијата Топ Тема ...
сите 56 | | | веќе видена

Горан Живаљевиќ, офицер на српската разузнавачка агенција - БИА, актуелен дипломат и советник во српската амбасада во Скопје на 27 - ми април, за време на ...
сите 72 | | | веќе видена

Од најголем успех Македонија стана најголем кошмар за Европската Унија на Балканот, а најголем пораз беше оценката дека Македонија е заробена држава. Ова се ...
сите 18 | | | веќе видена

Задоволни од пресудата излегоа од судот деветтемина обвинети за инцидентот во Собранието на 27 април. Од судечкиот совет на чело со судиката Милка Анѓелевска ...
сите 52 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска во Витлеем, на окупираниот Западен Брег, презеде обврска да стори се што е можно за да им помогне на Израелците ...
сите 343 | | | веќе видена

Опозицијата во Грција се противи на продажбата на 20 отсто од акциите на телевизискиот канал Мега, бидејќи хартиите од вредност се откупени од солунскиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за локална самоуправа донела решенија за запирање на примената на одлуките донесени од страна на советите на локалнитеа самоуправи, ...
сите 18 | | | веќе видена

next